Strona głównaWiadomościSony twierdzi, że przejęcie Housemarque nie jest odpowiedzią na politykę Xboxa

Sony twierdzi, że przejęcie Housemarque nie jest odpowiedzią na politykę Xboxa

Sony nie uważa przejęć studiów za objaw walki z konkurencją by mieć największych i najlepszych deweloperów zgromadzonych pod swoją marką.

Zdaniem przedstawicieli Sony, firma bardzo starannie i skrupulatnie wybiera studia, które chce przejąć – tak przynajmniej twierdzi Herman Hulst, szef PlayStation Studios. Według jego słów, decyzja o przejęciu Housemarque nie zapadła pochopnie (jak to ujął – “w ciągu jednej nocy”). Hulst powiedział, że wykupienie studia to nie jakaś losowa decyzja, a Sony bierze pod uwagę między innymi czy firma, którą jest zainteresowane, wyznaje podobne wartości i ma podobne ambicje.

Sony Housemarque

Ostatnia transakcja Sony przed zdobyciem studia Housemarque dotyczyła Insomniac (umowa z 2019 roku, opiewająca na 229 milionów dolarów). Teraz przyszła pora na nowy zakup. Hulst powiedział, że jego zespół ciężko pracował nad sprowadzeniem Housemarque do portfolio Sony, ale w procesie zawierania umowy chodziło też o to, by nie utrudniać deweloperom prac nad Returnal.

Zobacz: Sony rejestruje markę PSX. To zwiastun powrotu pokazów PlayStation Experience?

Samo Returnal zaś zdaniem Hulsta odgrywa unikalną rolę w bibliotece gier na PS5, więc pójście dalej i wykupienie samego studia było “super atrakcyjne”. Tym samym, twórcy gry stali się 13 studiem należącym w pełni do PlayStation Studios. Nie będzie to miało żadnego wpływu na pracowników ani zarząd.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię