Strona główna Gry Aktualności Sony inwestuje kolejne 200 milionów w Epic Games

Sony inwestuje kolejne 200 milionów w Epic Games

Epic Games pozyskało kolejny miliard dolarów finansowania, a Sony podpisało właśnie czek na kolejną inwestycję o wartości 200 milionów dolarów. W zeszłym roku japońska firma wpompowała w twórców Fortnite 250 milionów dolarów.

Sony i Epic Games mają bardzo zażyłe relacje biznesowe. Niedawno informowaliśmy Was o pojawieniu się jednej z postaci Sony w Fortnite. Teraz japońska firma informuje o kolejnej inwestycji jaką poczyniła. Kolejne 200 milionów dolarów zostanie przeznaczona na rozwijanie przez Epic nowoczesnych technologii rozrywki i usług online połączonych społecznie.

Zobacz: Moon Knight – Marvel szykuje niezłe widowisko

Warto zauważyć, że inwestycja nie została dokonana przez PlayStation tylko Sony. Firma używa silnika Unreal Engine do większości swoich produkcji od teledysków, filmów i programów telewizyjnych aż do wirtualnej rzeczywistości i gier.

Szef Sony, Kenichiro Yoshida powiedział:

Epic nieustannie zapewnia rewolucyjne wrażenia dzięki szerokiemu wachlarzowi najnowocześniejszych technologii, które wspierają twórców gier i całej branży cyfrowej rozrywki. Cieszymy się, że możemy zacieśnić naszą współpracę, aby zapewnić ludziom na całym świecie nowe doświadczenia związane z rozrywką. Jestem głęboko przekonany, że jest to zgodne z naszym celem, jakim jest wypełnienie świata emocjami, dzięki sile kreatywności i technologii.

Na tej inwestycji z pewnością mogą zyskać wszyscy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE