Strona głównaGryAktualnościSony – nie każda duża gra z PS4 trafi na PC

Sony – nie każda duża gra z PS4 trafi na PC

Kilka godzin temu oficjalnie dowiedzieliśmy się, że na PC zmierza Horizon Zero Dawn. Jednak jak wyjaśnia Sony nie każda z dużych gier będzie dostępna na komputerach. Dla firmy nadal najważniejszą platformą pozostaną konsole.

W naszym poprzednim artykule Mogliście przeczytać, o planowanej premierze Horizon Zero Dawn na PC. Jednak nie każda gra z PS 4 spotka taki sam los. Według informacji przekazanych przez Hermena Hulsta, który niedawno został szefem Sony Worldwide Studios, koncern jest otwarty na nowe sposoby zainteresowania większej liczby graczy swoimi konsolami. Korzystając z metody marchewki Sony chce pokazać graczom co przegapili.

Jak podkreśla Hulst:

Aby nieco uspokoić niektórych, wydanie jednego dużego tytułu na PC niekoniecznie oznacza, że każda gra pojawi się teraz na komputerach. Moim zdaniem Horizon Zero Dawn świetnie pasuje do tej platformy. Nadal jednak pozostajemy skupieni na konsolach.

Trochę szkoda bo liczyłem na to, że jednak na PC będziemy mogli zagrać w God of War czy Spider-Mana. Chociaż nie jest powiedziane, że kiedyś nie trafią na platformę.

Zobacz: PlayStation 5 – wyciekła szczegółowa specyfikacja konsoli

Premiera Horizon Zero Dawn zaplanowana jest na lato 2020. Gra zostanie wydana wraz z dodatkiem The Frozen Wilds oraz przedmiotami kosmetycznymi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię