Advertisement
Strona głównaKonsoleSony PlayStation 5 oficjalnie zaprezentowane!

Sony PlayStation 5 oficjalnie zaprezentowane!

Chociaż PS5 – The Future of Gaming było zapowiadane jako konferencja, na której zobaczymy gry na PlayStation 5, to wiele osób liczyło też na pokaz samej konsoli. Ich modły zostały wysłuchane. Sony w końcu pokazało, jak będzie prezentować się PS5.

Konferencja PS5 – The Future of Gaming od początku była zapowiadana jako pokaz gier na PlayStation 5. Sony w żadnym momencie nie wspominało nic na temat samej konsoli i większość osób powątpiewało, że zostanie ona zaprezentowana. Po drugiej stronie medalu znajdowali się gracze, którzy mocno na to liczyły. Przecież Microsoft już dawno pokazał Xbox Series X i chociaż jego wygląd nie przypadł wszystkim do gustu (porównania do lodówki), to przynajmniej wiemy, czego się spodziewać. Tymczasem Sony milczy. A w sumie to milczało, bo tajemnica właśnie została ujawniona.

PlayStation 5 – jak wygląda?

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia, według których Sony nie poszło w ślady Microsoftu i nie zdecydowało się na budowę typu tower, przypominającą wyglądem desktopa. PlayStation 5, przynajmniej pod względem wyglądu, prezentuje się prawie niczym klasyczna konsola. Jednak trzeba przyznać, że design jest bardzo futurystyczny. Sporo tutaj zaokrąglonych elementów. Co ciekawe, Japończycy postawili na konstrukcję stojącą, a nie leżącą. Nie sposób nie wspomnieć też o drugiej wersji PlayStation 5 w wersji cyfrowej, czyli bez czytnika płyt Blu-Ray!

Jednocześnie Sony nie zdradziło żadnych innych informacji na temat PlayStation 5. Nadal nie wiemy, kiedy konsola dokładnie zadebiutuje. Oficjalny termin to okres świąteczny, czyli prawdopodobnie końcówka listopada tego roku. Niemal każda poprzednia konsola Japończyków debiutowała w tym samym terminie, więc nie ma w tym żadnego zaskoczenia. To najgorętszy okres pod względem sprzedażowym, ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Nie poznaliśmy też chyba najważniejszej informacji, czyli ceny PS5. Możemy jedynie domniemywać, że będzie to kwota w okolicach 400-500 dolarów (bardziej prawdopodobna jest ta wyższa cena). Prawdopodobnie wszystkie te tajemnice zostaną ujawnione przy okazji kolejnych konferencji Sony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię