Advertisement
Strona głównaWiadomościSpadek wartości akcji CD Projekt po plotce, że firmę przejmie Netflix

Spadek wartości akcji CD Projekt po plotce, że firmę przejmie Netflix

Posiadacze akcji CD Projekt nie mieli dzisiaj szczęścia. Akcje firmy zaliczyły dzisiaj spory spadek wartości, wszystko przez artykuł sugerujący, że Netflix przejmie polskie studio.

Felieton na temat przejęcia polskiego dewelopera pojawił się w serwisie Bloomberg. Co ciekawe, tekst nie jest poparty żadnymi dowodami czy nawet plotkami. Był to zwykły komentarz związany z niedawnymi doniesieniami, że Netflix planuje udostępnić także usługę grania w chmurze.

Zobacz: Procesory AMD Ryzen 5000G mają być droższe niż zapowiadało AMD

Według autora felietonu Tae Kima plan Netflixa na udostępnienie na razie tylko gier mobilnych jest zbyt słaby na tle konkurencji takiej jak EA czy Microsoft. Proponuje jednocześnie rozwiązanie, które uatrakcyjniłoby ofertę:

Mam propozycję jak zarobić większy ruch: kupić CD Projekt, który ma problemy związane z Cyberpunk 2077, jest to jedna z największych firm w Polsce.

Po publikacji artykułu wartość akcji CDP wynosiła 177 złotych, czyli 3% niżej niż w momencie otwarcia sesji. Koniec dnia zakończył się jednak szczęśliwie kursem 183,78 zł. Przyczyną takiego wahnięcia według analityków jest wspomniany wyżej felieton. Adam Stańczak z DM DOŚ napisał:

Impulsem do odbicia były prasowe właściwie spekulacje, iż Netflix szukający wejścia na rynek gier komputerowych mógłby pomyśleć o przejęciu CD Projekt z premią około 40 procent.

Kim podkreślił również, że CDP jest warte około 4,7 miliarda dolarów, co w porównaniu z Netflixem 230 mld dolarów jest kroplą w morzu, nawet gdyby przy zakupie Netflix miał zapłacić dodatkowe 40%. Dodał również, że CDP jest lepszym deweloperem niż Bethesda. A Netflix jeżeli chce przyciągnąć graczy to musi mieć bardziej ambitne plany niż obecnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. „Koniec dnia zakończył się jednak szczęśliwie kursem 183,78 zł.” „ Impulsem do odbicia były prasowe właściwie spekulacje, iż Netfli…” Ogarnijcie tytuł, akcje po felietonie zaliczyły wzrost🤦🏻‍♂️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię