Strona głównaMobileAktualnościPo dwóch latach Nintendo uśmierca Dr. Mario World

Po dwóch latach Nintendo uśmierca Dr. Mario World

Dr. Mario World zostanie zamknięty przez Nintendo po dwóch latach od uruchomienia. Obecnie w grze zostały wyłączone zakupy online.

Mobilna gra logiczna została uruchomiona w lipcu 2019 i była często aktualizowana o nowe etapy oraz postacie. Obecnie zakupy w grze są wyłączone a same serwery będą działać jeszcze do 1 listopada.

Zobacz: Blizzard: ponad 1500 pracowników podpisało list, wyrażający brak zaufania do szefów

Po tej dacie Nintendo twierdzi, że upamiętni grę i twoją historię gry za pośrednictwem Dr. Mario World Memories, strony internetowej, którą umieści po ściągnięciu gry. Candy Crush w wersji Nintendo nie wydawało się mieć dużego udziału w rynku jednak całkowite wyłączenie gry wydaje się niezrozumiałe.

Obecnie w grze dostępnych jest ponad 45 postaci. To nie jest pierwsza gra mobilna Nintendo, która zostanie wyłączona. Jakiś czas temu zniknęło także Miitomo, która wytrzymała również dwa lata. Nintendo nadal obsługuje Super Mario Run, która wymaga jednorazowej płatności, aby odblokować pełną grę, a także Fire Emblem Heroes, Animal Crossing: Pocket Camp i Mario Kart Tour.

dr mario world

Następną grą na smartfony – pierwszą od kilku lat – będzie nienazwany projekt Pikmin AR tworzony we współpracy z producentem Pokémon Go, studiem Niantic. Publiczny test odbył się w Singapurze na początku tego roku, ale gra nie została jeszcze wydana szerzej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię