Strona głównaWiadomościSPC Gear prezentuje pierwsze klawiatury mechaniczne GK530 i GK550. Są tanie

SPC Gear prezentuje pierwsze klawiatury mechaniczne GK530 i GK550. Są tanie

SPC Gear to firma znana do tej pory z produkcji foteli dla graczy. Teraz marka wchodzi w nowy segment akcesoriów gamingowych. Właśnie zaprezentowano nowe klawiatury mechaniczne GK530 Tournament Edition oraz GK550 Omnis.

SPC Gear GK530 Tournament Edition to klawiatura TKL, czyli pozbawiona sekcji numerycznej. Dzięki temu ma bardziej kompaktowe wymiary, więc doskonale sprawdzi się na mniejszych biurkach lub turniejach esportowych. Gracze otrzymują do wyboru dwie wersje przełączników – Kailh Brown oraz Kailh Blue. W obu przypadkach mamy do czynienia z indywidualnym podświetleniem RGB dla każdego klawisza. Poza tym miłośnicy MOBA, MMORPG i gier RTS powinni docenić urządzenie za obsługę makr.

Z kolei SPC Gear GK550 Omnis to konstrukcja pełnowymiarowa, czyli z sekcją numeryczną. W tym wypadku w ofercie znajduje się tylko wersja z przełącznikami Kailh Brown. Dodatkowo w tym modelu otrzymujemy magnetyczną podpórkę pod nadgarstki oraz dodatkowe podświetlenie LED na bokach obudowy. Producent rekomenduje GK550 Omnis użytkownikom domowym.

[galeria=137]

Co jeszcze można powiedzieć o nowych klawiaturach? Dużą zaletą powinna być solidna konstrukcja, wzmocniona aluminiowym topem obudowy. Producent zapewnia też o pełnym N-Key Rollover oraz anti-ghostingu, a przełączniki mają wytrzymać do 50 mln aktywacji. Oba modele mają 1,8-metrowy kabel w oplocie, zakończony pozłacaną wtyczką USB. Sporą zaletą są ceny, które wynoszą odpowiednio 199 i 279 złotych.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię