Strona głównaWiadomościRozrywkaSpider-Man wylatuje z MCU? Marvel i Sony nie mogą się dogadać

Spider-Man wylatuje z MCU? Marvel i Sony nie mogą się dogadać

Szef Marvel Studios – Kevin Feige – nie wyprodukuje kolejnego filmu z serii Spider-Man. Sony i Marvel nie mogą się dogadać co do warunków współpracy. Może wręcz dojść do tego, że Pajęczak zostanie wyłączony z filmowego uniwersum i więcej nie zobaczymy go u boku Dr Strange’a, Hulka czy Thora.

Wygląda na to, że jeden z naszych ulubionych bohaterów Marvela może wylecieć z MCU. Marvel i Sony nie mogą dogadać się co do dalszej współpracy przy filmach z udziałem Spider-Mana. Informację podał serwis Deadline, który twierdzi, że dwie kolejne odsłony przygód Człowieka Pająka będą reżyserowane przez Jona Wattsa. Odtwórcą głównej roli nadal ma być Tom Holland, ale producentem nie będzie już Kevin Feige.

Zobacz: Matrix 4 oficjalnie! W filmie wystąpi Keanu Reeves w roli Neo

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Disney chce w 50 procentach pokrywać koszty produkcji filmów o Spider-Manie, ale jednocześnie chce mieć taki sam udział w zyskach. Z kolei Sony nie widzi innej możliwości niż zostanie przy wcześniejszych ustaleniach, według których Marvel ma otrzymywać jedynie 5 procent z tzw. first-dollar gross, czyli wpływów liczonych od pierwszego dnia wyświetlania. Disney oczywiście nie przystał na te warunki. To o tyle zaskakujące, że Spider-Man: Daleko od domu okazał się najbardziej dochodowym filmem w historii Sony, więc można pomyśleć, że Japończycy strzelają sobie w stopę.

Szefowie Sony są podobno przekonani, że poradzą sobie bez Marvela. Patrząc na ich wcześniejsze próby, jest to raczej mało prawdopodobne. Poza tym to raczej Disney nie ma powodów do zmartwień. Mają całą gamę popularnych bohaterów, ich filmy biją kolejne rekordy, w planach jest wprowadzenie następnych herosów do uniwersum. Do tego niedawno przejęli Foxa, dzięki czemu wróciły do nich prawa do filmów z X-Menami. Można powiedzieć, że wszystkie argumenty mają po swojej stronie. Ale nie da się ukryć, że utrata Spider-Mana byłaby dla nich bardzo bolesna.

Zobacz: He-Man: Netflix tworzy nowy serial animowany

Sony wydało oświadczenie, w którym zapewnia, że sprawa została źle zinterpretowana. Według nich Kevin Feige nie będzie brał udziału w kolejnych filmach ze Spider-Manem, ponieważ ma zbyt dużo obowiązków, związanych z innymi produkcjami Marvela. W ten sposób Japończycy zdają się sugerować, że Człowiek Pająk nadal będzie częścią MCU. Czas pokaże, po której stronie leży prawda.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię