Nie tylko moderzy są wybawieniem dla wielu graczy. Nie mniej ważne są osoby tworzące nieoficjalne spolszczenie. A takie powstaje do Final Fantasy XV i jest już na ukończeniu.

Sam należę do grona osób, które nie zagrały w Final Fantasy XV ze względu na brak spolszczenia. Nie to, że nie znam angielskiego, ale nie władam nim na tyle dobrze, żeby skupianie się na rozbudowanych dialogach w tym języku nie wymagało ode mnie większej  koncentracji niż w momencie, kiedy byłyby wyświetlane po polsku. Granie w grę straciłoby wtedy, bardzo ważny dla mnie, odmóżdżający charakter.

Dlatego też wybawieniem jest dla mnie zakończenie prac nad spolszczeniem do Final Fantasy XV, stworzone przez ekipę z balamb.pl. Projekt wystartował w kwietniu 2018 roku i jego autorzy zakładali, że pracę potrwają ok roku. Spolszczenie udało się zakończyć 24 grudnia, po czym trafiło w ręce testerów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie spolszczenie zostanie oficjalnie udostępnione, ale autorzy mówią wstępnie o I kwartale 2019 roku.

Spolszczenie będzie działać tylko z oryginalną wersją gry.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię