Strona głównaGryAktualnościSpolszczenie do Final Fantasy XV już prawie gotowe

Spolszczenie do Final Fantasy XV już prawie gotowe

Nie tylko moderzy są wybawieniem dla wielu graczy. Nie mniej ważne są osoby tworzące nieoficjalne spolszczenie. A takie powstaje do Final Fantasy XV i jest już na ukończeniu.

Sam należę do grona osób, które nie zagrały w Final Fantasy XV ze względu na brak spolszczenia. Nie to, że nie znam angielskiego, ale nie władam nim na tyle dobrze, żeby skupianie się na rozbudowanych dialogach w tym języku nie wymagało ode mnie większej  koncentracji niż w momencie, kiedy byłyby wyświetlane po polsku. Granie w grę straciłoby wtedy, bardzo ważny dla mnie, odmóżdżający charakter.

Dlatego też wybawieniem jest dla mnie zakończenie prac nad spolszczeniem do Final Fantasy XV, stworzone przez ekipę z balamb.pl. Projekt wystartował w kwietniu 2018 roku i jego autorzy zakładali, że pracę potrwają ok roku. Spolszczenie udało się zakończyć 24 grudnia, po czym trafiło w ręce testerów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie spolszczenie zostanie oficjalnie udostępnione, ale autorzy mówią wstępnie o I kwartale 2019 roku.

Spolszczenie będzie działać tylko z oryginalną wersją gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię