Strona głównaGryAktualnościSprzedaż Agony lepsza niż się spodziewano. Twórcy mają pieniądze na kolejne gry

Sprzedaż Agony lepsza niż się spodziewano. Twórcy mają pieniądze na kolejne gry

Gra Agony nie sprostała oczekiwaniom i po szumnych zapowiedziach okazała się być kompletną klapą. Ale nie pod względem sprzedaży.

Nie ukrywam, sam należałem do osób, które zachwycały się grą Agony jeszcze przed premierą. Liczyłem na konkretną dawkę emocji oraz miłe dla oka, choć maksymalnie brutalne, przedstawienie piekielnych otchłani. Po pierwszej godzinie gry już do niej nie wróciłem i nie przekonały mnie nawet udostępnione później modyfikacje poprawiające jakość gry.

Zobacz: Nieocenzurowana wersja Agony – tak powinno wyglądać od początku

Twórcy gry poinformowali, że Agony i Agony Unrated rozeszły się łącznie w 90 tys. egzemplarzy, z czego 60 tys. stanowiły wersje konsolowe. Trzeba jednak pamiętać, że dane o sprzedaży często są aktualizowane z opóźnieniem, więc nabywców mogło znaleźć więcej kopii obu tytułów.

Choć przy ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy Resident Evil 2 (w ciągu pierwszego tygodnia), te 90 tys. nie wygląda imponująco, to dla polskiego studia jest to bardzo dobry wynik. Madmind Studio udało się dzięki temu wyjść z długów oraz zaplanować przyszłość. Studio pracuje obecnie nad dwoma grami oraz planuje dalsze wsparcie techniczne dla gier Agony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię