Strona głównaWiadomościSprzedaż sprzętu gamingowego PC wciąż rośnie. Aż o 55% wzrosła sprzedaż komputerów

Sprzedaż sprzętu gamingowego PC wciąż rośnie. Aż o 55% wzrosła sprzedaż komputerów

Inwestujemy coraz więcej pieniędzy w najlepsze komputery i akcesoria do gier. Największy wzrost stwierdzono w kategorii monitorów i desktopów.

Jeszcze kilka lat temu potworny sprzęt nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród graczy. Producentom sprzętu komputerowego udało się jednak wypromować gorący towar jako konfiguracje gamingowe, tym samym zwiększając popyt w segmencie rynku. Drogie akcesoria i podzespoły wyszły z obszaru niszy sklepowej, stając się mianstreamowymi produktami.

Analitycy z GfK sprawdzili, jak przekłada się to zainteresowanie na wyniki sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku. Zebrawszy dane z marketów i od oficjalnych dystrybutorów sprzętu, potwierdzili, że sprzedaż samych komputerów przenośnych i stacjonarnych, za pierwszą połowę 2017 roku, wzrosła o 55%. Gamingową hossę określa łączna kwota sprzedaży na ponad 1,5 miliarda euro.

Największy przyrost zamówień odnotowano w dziale monitorów. Tutaj słupki obrotów za okres od stycznia do lipca 2017 wspieły się o 114 punkta procenta wyżej. Wzrost sprzedaży wyświetlaczy do gier może być powodem większych potrzeb klientów dotyczących szybkości odświeżania, jakości matrycy, zakrzywienia, czy też obsługi technologii G-Sync lub Free-Sync. Dział monitorów jest nie tylko najszybciej wzrastającym sektorem w obrębie sprzętu PC, ale również najlepiej sprzedającym się. Na dzień dzisiejszy jest to 597 milionów euro (wzrost o 57%).

To samo tyczy się pozostałych akcesoriów komputerowych, a w tym myszek, klawiatur i zestawów słuchawkowych. Gryzonie roznoszą się po domostwach graczy o 15% więcej, klawiszowce membranowe i mechaniczne o 23% więcej, a headsety o 10% więcej. Analitycy przewidują, że wzrostowa tendecja sprzedaży każdego rodzaju sprzętu komputerowego utrzyma się przez bardzo długi czas.   

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię