Strona głównaWiadomościAsus zapowiedział klawiaturę mechaniczną ROG Horus GK2000 w wersji RGB

Asus zapowiedział klawiaturę mechaniczną ROG Horus GK2000 w wersji RGB

Model Horus GK2000 RGB ma zaspokoić wszystkie pragnienia graczy. Będzie to praktycznie ta sama konstrukcja co z 2016 roku, lecz jej czerwoną luminację zastąpi tęcza RGB.

Gracze poszukujący w klawiaturkach szerokiej personalizacji powinni zwrócić swoje oczy w kierunku nowego modelu mechanika od Asusa. Wersja pierwotna ROG Horus GK2000 zadebiutowała w poprzednim roku, ale producent uznał, że sprzęt nie oferował pełni możliwości. Ma to zmienić system podświetlenia RGB, który można dopasować dla każdego przycisku.

Mimo tęczowych metamorfoz, klawiatura zachowała swój oryginalny charakter. Jej obudowę wykonano ze szczotkowanego aluminium. Wyróżnia się estetycznym wzornictwem, 5 dodatkowymi przyciskami do zapisywania makr, technologią anti-ghosting oraz linearną pracą przełączników MX Cherry Red. Ma jeszcze jedną dodatkową cechę, której brakuje konkurencyjnym mechanikom – osobne rolki do konfiguracji podświetlenia i poziomu dźwięku.

Jednak największą jej zaletą jest przede wszystkim możliwość recznęj konfiguracji podświetlenia RGB. Każdej pojedynczej diodzie możemy przypisać kolorek z 16,8 milionów barw oraz wybrać tryb dla światła, które będzie dopasowane do aktualnej stylistyki gry i zadań wykonywanych na komputerze. Po uruchomieniu oprogramowania Aura Sync z łatwością z synchronizujemy grę światła z innymi akcesoriami Asusa.

Co równie istotne, nie musimy przechodzić do panelu programu, aby zapisać profile ustawień dla makr lub podświetlenia. W tym celu posłuży kilka specjalnych funkcji na klawiaturze oraz 8 MB pamięci, przygotowanych z myślą o ręcznej konfiguracji.

Producent nie zapomniał również o codziennym komforcie pracy. Z tyłu obudowy znajdziemy zintegrowane porty USB i gniazda dla mikrofonu oraz słuchawek. Pozwoli to uniknąć plątaniny przewodów wychodzących z jednostki komputera. Jest też coś dla miłośników komórek, a mianowicie wydzielone miejsce w górnej części klawiatury. Dzięki temu można mieć przez całą rozgrywkę telefon w zasiegu wzroku, a także wykorzystać go do wyświetlenia dodatkowych treści z gier.   

  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię