Strona głównaGryAktualnościSquare Enix sprzedaje studia by sfinansować prace nad NFT i blockchain

Square Enix sprzedaje studia by sfinansować prace nad NFT i blockchain

Pamiętacie jak Square Enix upierał się przy tym, że technologie blockchain i NFT są dobre dla graczy? Teraz chyba już wiemy dlaczego firmie tak zależało na przeforsowaniu tego pomysłu.

Square Enix to wydawca i producent gier, mieszczący się w Japonii. Okazuje się, że firma postanowiła pozbyć się wszystkich należących do nich zachodnich studiów tworzących gry, by za uzyskane w ten sposób fundusze wejść w technologie blockchain, NFT, SI oraz chmurę. Uzyskano w ten sposób kwotę 300 milionów dolarów, a sprzedane studia odkupiła firma Embracer Group. Wśród sprzedanych firm znalazły się Eidos, Crystal Dynamics i Square Enix Montreal oraz należące do nich IP – Tomb Raider, Deus Ex i Thief.

Square Enix

Według słów Yosuke Matsudy, prezesa firmy, sprzedaż studiów ma “pomóc w dostosowaniu się do zmian w środowisku biznesowym przez bardziej efektywną alokację zasobów”. Jak pamiętacie, informacja o wejściu biznes NFT i blockchain spotkała się z ogromną krytyką graczy, ale inwestorzy zdają się uważać, że to doskonały pomysł. SE pozostawiło sobie jednak prawa do trzech IP – Just Cause, Outriders oraz Life is Strange.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię