Strona głównaWiadomościSquare Enix: PC jako platforma do grania jest dla nas kluczowa

Square Enix: PC jako platforma do grania jest dla nas kluczowa

Square Enix przez wiele lat nie było kojarzone z rynkiem PC-towym. Japoński wydawca przez długi czas skupiał się przede wszystkim na rynku konsolowym. Teraz w rozmowie z Telegraph Yosuke Matsuda zapewnia, że blaszaki są dla nich kluczowe.

Całkiem niedawno Square Enix oberwało się za grę Rise of the Tomb Raider. Nie chodzi o jakość gry, bo pod tym względem przygody Lary Croft były chwalone, ale sposób wydania tytułu. Gra na początku była czasowym exclusivem dla konsoli Xbox 360. Po kilku miesiącach zadebiutowała na PC-tach. Po kolejnym czasie pojawiła się dopiero na PlayStation 4. Taka sytuacja nie powinna być już zbyt częsta, co potwierdził Yosuke Matsuda, CEO w Square Enix:

– Zdecydowanie różnica między różnymi regionami jest prawdziwa. Chcemy, aby wszyscy ludzie na świecie mogli czerpać przyjemność z naszych gier, więc podstawową polityką jest to, aby mieć gry na wszystkich możliwych platformach. Sądzimy, że PC-ty są dla nas kluczowe – skomentował Yosuke Matsuda.

To daje nadzieję, że kolejna gra wydawana przez Square Enix nie będzie pojawiać się z opóźnieniem na kolejnych platformach. Póki co gracze PC-towi cały czas muszą odczekać kilka miesięcy na premierę Final Fantasy XV, ale jak to mówią – lepiej późno niż wcale. Oby następne produkcje pojawiały się na blaszakach wcześniej. Tym bardziej, że jedną z nich ma być tajemniczy projekt w świecie Avengers, nad którym aktualnie pracuje Crystal Dynamics przy niewielkiej pomocy Eidos Montreal. O grze nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że ma być to projekt na wiele lat.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię