Wstęp

Strona głównaPoradnikiPolecane zestawy komputerowe – grudzień 2017

Polecane zestawy komputerowe – grudzień 2017

Wstęp

Kupno odpowiednio komputera do gier to zadanie szalenie trudne. Do wyboru mamy wiele podzespołów, które pomimo podobnych cech pod wieloma względami potrafią się różnic. O wydajności danego zestawu decydują często szczegóły, które dla niezaznajomionego użytkownika mogą być nieznane. Dlatego postaramy się w tym pomóc.

Podobnie, jak w poprzednim miesiącu, tym razem również skupimy się na zestawach komputerowych w określonych pułapach cenowych (1500 zł, 2000 zł, 2500 zł, 3000 zł, 4000 zł, 5000 zł, 6000 zł i 8000 zł). Nadal trzymamy się tych samych wytycznych, co poprzednio. Po pierwsze, nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, gdyż uważamy je za kompletnie zbędne. Poza tym koszt takiego elementu jest dzisiaj bardzo znikomy. Po drugie, w naszych zestawach nie znajdziecie obudów. Dlaczego? Ponieważ każdy ma nieco inny gust. Jednemu dany model będzie się podobać, a innemu już nie. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów, o różnym designie, kolorze i przeznaczeniu. Wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie.

Priorytetem jest dla nas wydajność w grach. Dlatego niektóre nasze wybory mogą wydawać się nieco kontrowersyjne. Pamiętamy o takich podzespołach jak dysk SSD, ale nie stawiamy go na szczycie listy priorytetów. Najważniejsze są dla nas: procesor, karta graficzna, pamięć RAM i zasilacz, który po prostu musi być porządny. Jeśli jest taka możliwość (pozwala na to budżet) to nie zapominamy o dobrej płycie głównej lub szybszych dyskach. Ale to liczba wyświetlanych klatek na sekundę jest kluczowa i ewentualna możliwość rozbudowy w przyszłości.

Przy tworzeniu naszych zestawów dopuszczamy niewielkie przekroczenie zakładanego budżetu, jeśli uznamy, że wydanie dodatkowych 100 lub nawet 200 zł znacząco wpłynie na wydajność komputera.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię