Strona głównaWiadomościSquare Enix wystawia na sprzedaż studio IO Interactive odpowiedzialne za serię gier...

Square Enix wystawia na sprzedaż studio IO Interactive odpowiedzialne za serię gier o Hitmanie

Agent 47 może już nigdy nie dostać zlecenia. Przyszłość serii Hitman jest poważnie zagrożona

Znana na całym świecie skradanka z elementami akcji może już nie powrócić na ekrany naszych monitorów. Losy Agenta 47 dosłownie wiszą na włosku i jedyną dla niego nadzieją jest nowy inwestor skory do wyłożenia pieniędzy na dewelopera oraz za markę Hitman. Misja jest o tyle trudniejsza, bowiem ostatnia część nie sprzedała się tak dobrze, jak spodziewał się tego wydawca.

Ambitne plany Square Enix z pewnością spotęgowały uzyskane wyniki finansowe za rok 2016. Wówczas zanotowano przyrost przychodów prawie o 1/3 w stosunku do 2015 (1,7 mld dolarów). Teraz dobre nastroje zniszczyły informacje o minusowych przychodach wynoszących ponad 44 miliony dolarów tylko za pierwszy kwartał 2017.

Wobec poniesionych strat Square Enix wstrzymał wszelkie projekty studia IO Interactive i rozpoczął poszukiwania nowych źródeł finansowania. Podobno trwają już negocjacje z firmami zainteresowanymi odkupieniem marki i zespołu przy niej pracującym, lecz jeszcze zbyt wcześnie na to by mówić o ocaleniu. Oby nastąpiło to jak najszybciej, gdyż w kolejce czeka zapowiedziana wcześniej kontynuacja pierwszego sezonu Hitmana.

Źródło: eurogamer.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię