Strona głównaWiadomościSquare Enix zapewnia, że problemy z wydajnością benchmarku Final Fantasy XV Windows...

Square Enix zapewnia, że problemy z wydajnością benchmarku Final Fantasy XV Windows Edition nie będą występowały w grze

Square Enix oświadczył, że pracuje nad rozwiązaniem problemów z Final Fantasy XV Windows Edidtion Benchmark. Docelowo gra ma zawierać wiele dodatkowych opcji konfiguracji pozwalających dostosować ustawienia pod wymagania użytkownika.

W zeszłym tygodniu został udostępniony benchmark Final Fantasy XV dla systemu Windows, co pozwoliło graczom zobaczyć jak wygląda gra oraz zweryfikować czy będzie uruchamiała się na posiadanym przez nich sprzęcie. Niestety samo narzędzie testowe zawierało tylko trzy podstawowe ustawienia graficzne bez opcji dostosowywania lub wyłączania określonych ustawień graficznych. Dodatkowo użytkownicy zgłaszali różne problemy z wydajnością zarówno kart graficznych AMD jak i NVIDIA, dochodziły również informacje o zwieszaniu się testu na najwyższych ustawieniach.

W serii tweetów Square Enix oznajmił, że jest świadomy zgłaszanych problemów, w tym zacinania się benchmarku oraz problemu z ustawieniami poziomu detali (LOD). Oba te problemy mają zostać naprawione do premiery gry, która ma się odbyć w przyszłym miesiącu.

Wybrane tweety w tym temacie:

Chcieliśmy, aby narzędzie do testowania wydajności było zbliżone pod względem wizualnym oraz wydajności do Final Fantasy XV Windows Edition

Wykryto problemy z ustawieniami poziomu detali (LOD), które mają wpływ na wyniki testu.

W benchmarku występują problemy z zacinaniem się obrazu, zostaną one rozwiązane przed premierą gry.

Wydawca wyjaśnia, że benchmark FFXV Windows Edition zawiera tylko uproszczone ustawienia, ale ostateczna wersja gry umożliwi bardzo szczegółową konfigurację ustawień.

W jednym z tweetów możemy przeczytać:

Ograniczenie możliwości konfiguracji w benchmarku zostało wprowadzone w celu uproszczenia aplikacji. W ostatecznej wersji gry będzie możliwość wybrania szczegółowej konfiguracji wielu opcji graficznych.

Przygotowany przez Square Enix benchmark pozwala zapoznać się z wyglądem samej gry, jednak z powodu ograniczonych opcji ustawień nie daje on rzeczywistych informacji na temat wydajności gry.

Premiera Final Fantasy XV Windows Edition już 6 marca.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię