Strona głównaWiadomościRozrywkaSquid Game jako kopalnia pomysłów na znęcanie się w szkole

Squid Game jako kopalnia pomysłów na znęcanie się w szkole

Serial Squid Game nie schodzi z języków internautów. Popularność serialu sprawiła, że uczniowie czerpią z niego pomysły na nowe metody znęcania się nad słabszymi.

Niedawno Netflix pochwalił się, że serial Squid Game obejrzało ponad 111 milionów kont, co stanowi rekord platformy. Co ciekawe, realizacja całego serialu kosztowała mniej niż jednego odcinka WandaVision czy Loki. Jednak ta popularność ma swoją cenę. Pomimo tego, że serial przeznaczony jest dla widzów dorosłych, to i tak trafił do sporej grupy młodzieży, która naśladuje sceny z filmu.

Zobacz: MSI Sword 15 – Ostro wyceniony laptop z Core I7-11800H i RTX 3060

Dyrektorzy brytyjskich szkół wystosowały do rodziców uczniów list, w którym wyrażają obawy o negatywny wpływ serialu na uczniów. W liście tym wspominano zdarzenie, w którym uczniowie na placu zabaw odtwarzają sceny z serialu Squid Games i udają, że do siebie strzelają. Podkreślają, że takie zachowanie nie będzie tolerowane i jeżeli sytuacja będzie się powtarzała to do szkoły będą wzywani rodzice. Co więcej, jedna ze szkół zaczęła organizować dodatkowe lekcje o przemocy w internecie.

Jednak większe problemy pojawiły się w jednej ze szkół w Belgii, w której doszło do brutalnych pobić. Grupa dzieci kazała innym wykonywać zadania z serialu. Nagrodą dla zwycięzcy była możliwość znęcania się nad przegranymi. Szkoła zaapelowała do rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi na temat szkodliwości serialu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię