Strona głównaWiadomościStadia – część menedżerów przeszła do studia Jade Raymond

Stadia – część menedżerów przeszła do studia Jade Raymond

Kilku kolejnych menedżerów opuściło Google Stadia i znalazło zatrudnienie pod skrzydłami Jade Raymond. Studio współtwórczyni Assassin’s Creed zyskuje na sile.

Do niedawno otwartego studia deweloperskiego założonego przez Jade Raymond dołączyło sześciu kolejnych menedżerów z Google Stadia. Na liście znalazł się m.in. Corey May, który podobnie jak Jade pomagał zdefiniować serię Assassin’s Creed. Pracował on jako główny scenarzysta przy kilku grach serii. W Stadia May pełnił funkcję szefa usług kreatywnych. W Heaven dołączy do niego były dyrektor generalny Stadia, Sebastian Puel.

Zobacz: PewDiePie pokonał kolejną barierę liczby subów

Co najmniej kilku innych byłych pracowników również znalazło bezpieczną przystań w Heaven po odejściu ze Stadia. Jak donosi Gamesindustry.biz są wśród nich zarówno inżynierowie, pracownicy obsługi klienta i programiści.

Raymond założyła studio Heaven w Montrealu w marcu tego roku, czyli miesiąc po tym jak Google powiedziało, że rezygnuje z planów samodzielnego tworzenia gier. Tuż po tym jak powstało nowe studio ogłoszono, że będzie pracować nad nowym IP dla PlayStation.

Jak powiedziała wtedy Raymond:

Ogłaszam Haven, niezależne studio, w którym wielu utalentowanych twórców gier, z którymi pracowałem od lat (i bardzo mi się podobają!), zbiera się razem, aby robić to, co nas najbardziej interesuje. Nadszedł czas, abyśmy ponownie skupili się na GRACH w miejscu, w którym możemy ćwiczyć nasze rzemiosło bez żadnych barier i utrudnień.

Razem chcemy tworzyć gry, które są rajem dla graczy, i chcemy stworzyć studio, które jest przystanią dla programistów. Dlatego, chociaż nie mamy dzisiaj do ogłoszenia wielu szczegółów, chcę, aby społeczność PlayStation wiedziała że Haven Studios już ciężko pracuje nad niezapowiedzianym IP. Nie możemy się doczekać, aby pokazać Ci więcej!

Wygląda na to, że ten pociąg nabiera coraz większego rozpędu, dzięki „paliwu” jakie dostarcza mu Stadia. Teraz pozostaje czekać na nowe wieści na temat pierwszej gry studia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię