Strona głównaGryAktualnościSTALKER 2 nie pojawi się na PlayStation, gra będzie exclusivem Xboxa i...

STALKER 2 nie pojawi się na PlayStation, gra będzie exclusivem Xboxa i PC

Wieści, które pojawiły się niedawno na temat gry STALKER 2 mogą być szokujące dla posiadaczy PlayStation 5. Gra będzie exclusivem dla nowych Xboxów.

Już od pierwszych informacji o STALKER 2 wiadomo było, że twórcy ze studia GSC Game World dość mocno stawiają na Xboxa. Grę zapowiadano między innymi na pokazie Xbox Showcase. Dość otwarcie mówiono wtedy o premierze na Xbox Series X i S oraz wersji dla PC – nikt jednak nie przypuszczał, że PS5 zostanie całkowicie wykluczone z grona urządzeń, gdzie będzie możliwe zagranie w nowego STALKER-a. Jeśli już – to w najgorszym razie myślano o nim jako o czasowym exclusive. Teraz jednak przedstawiciele studia zrzucili na graczy prawdziwą bombę, informując, że nie planują wypuścić wersji dla konsol Sony.

STALKER 2

Oznacza to, że gra nie pojawi się ani na PlayStation 4 – bo nie jest w ogóle planowana jej premiera na konsolach poprzedniej generacji – ani PS5. Zamiast tego, skupią się na nowych Xboxach (Series X i S), a gra ma się pojawić w usłudze Xbox Game Pass. Jeśli next-geny – to i wsparcie dla nowych technologii graficznych, jak ray-tracing, oraz animacja w 120FPS.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię