Strona głównaWiadomościS.T.A.L.K.E.R. doczeka się nowej wersji na silniku CryEngine 3?

S.T.A.L.K.E.R. doczeka się nowej wersji na silniku CryEngine 3?

Seria S.T.A.L.K.E.R. ma już swoje lata. Pomimo tego wiele osób wciąż wraca do produkcji w postapokaliptycznym świecie Prypeci i Czarnobyla, głównie ze względu na niezwykły klimat tych gier. Teraz pojawiły się sugestie, jakoby seria miała doczekać się rebootu i to z wykorzystaniem zaawansowanego silnika CryEngine 3, znanego między innymi z gier Crysis. Ale ile w tym prawdy?

Na YouTubie pojawiły się dwa filmy, które mogłyby sugerować, że S.T.A.L.K.E.R. doczeka się rebootu z wykorzystaniem silnika graficznego CryEngine. Pierwszy z nich to klasyczny trailer, chociaż prezentujący sceny bezpośrednio z samej rozgrywki. Drugie wideo jest nieco dłuższe i prezentuje gameplay. Na obu materiałach widzimy coś, co wygląda jak S.T.A.L.K.E.R., ale czy to rzeczywiście odnowiona wersja klasycznych gier?

Na ten moment na temat produkcji kompletnie nic nie wiadomo. Jedyne materiały na jej temat to właśnie te dwa filmy. W ich opisie można znaleźć odnośnik do strony na Facebooku, ale tam również znajdziemy tylko wspominane wideo i kilka zrzutów ekranów. Brakuje jakichkolwiek informacji o tym, kto stoi za projektem i jaki jest planowany czas ukończenia prac. O grze nie wiemy kompletnie nic, poza tym że otrzymała nazwę S.T.A.L.K.E.R. – Noise in the Zone, wykorzystuje silnik CryEngine 3 i wygląda jak… S.T.A.L.K.E.R. Dlatego lepiej na razie podchodzić do tych wiadomości ze sporym dystansem.

Warto przy okazji wspomnieć, że już w 2011 roku pojawiły się plany odtworzenia gier, ale na silniku CryEngine 2. Miała stać za nim grupa rosyjskich modderów. Niestety, słuch o projekcie zaginął i nie wiadomo, czy w ogóle jest kontynuowany. Równie dobrze za opublikowanymi filmami może stać ta sama grupa, która porzuciła pomysł wykorzystania CryEngine 2 i przerzuciła się od razu na kolejną, nowszą wersję silnika. Ale to wszystko to tylko gdybania i musimy poczekać na więcej informacji.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię