Strona głównaWiadomościStar Citizen przekroczył barierę 2 milionów graczy

Star Citizen przekroczył barierę 2 milionów graczy

Star Citizena śmiało można określić jako jeden z fenomenów ostatnich lat. Mimo, że gra cały czas nie pojawiła się jako oficjalna pełna wersja, to zdobyła już sobie niebagatelną popularność. Ostatnio autorzy pochwalili się przekroczeniem pułapu dwóch milionów graczy. A w dodatku gracze Ci ciągle wspierają autorów finansowo.

Star Citizen to nadal gra w fazie alfa, a mimo to wygląda na dopracowaną do tego stopnia, że przyciąga kolejne rzesze fanów. Aby uczcić ten kamień milowy autorzy przygotowali dla swoich fanów prezenty. Podzielili się również kilkoma informacjami co do przyszłości Star Citizena.

Jeśli chodzi o prezenty z okazji 2-milionowej rzeszy graczy to znajdują się wśród nich:

– odznaka 1M dla tych, którzy znaleźli się w gronie pierwszego miliona
– odznaka 2M dla graczy z drugiego miliona
– planowane jest przygotowanie specjalnych koszulek dla avatarów z odpowiednim na tę okazję logo

Jeśli zaś chodzi o plany twórców to w wersji 3.3.0 mają pojawić się poprawione shadery, doszlifowany kod sieciowy oraz fixy dla wydajności. Ta wersja zaplanowana jest na przyszły kwartał tego roku. Po niej przyjdzie czas na wersję 3.4.0, którą zaplanowano na końcówkę roku, a 3.5.0 – na start 2019.

Skoro już jesteśmy przy ciekawych liczbach, to warto wspomnieć, że autorzy otrzymali od graczy wsparcie w łącznej wysokości 180 milionów dolarów w modelu crowfundingowym. Liczby pokazują, że nie są to pieniądze zmarnowane, aczkolwiek nadal nikt nie jest w stanie się pokusić o wskazanie konkretnej daty, kiedy gra opuści status chociażby alfy, o pełnej wersji nie wspominając.

A czy Wy jesteście w gronie tych, którzy dołożyli swoją finansową cegiełkę do rozwoju Star Citizena? Uważacie, że to był dobry ruch?

Źródło: Robertsspaceindustries.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię