Strona głównaWiadomościWkrótce w PUBG zmieni się poziom obrażeń zadawanych przez broń

Wkrótce w PUBG zmieni się poziom obrażeń zadawanych przez broń

Pomimo udostępniania w zeszłym roku PUBG w ramach early access, PUBG Corp nie udało się wyeliminować niektórych błędów z gry. Teraz deweloper ogłosił, że planuje przywrócić równowagę rozgrywki obniżając skuteczność broni oraz sprawić, że hełm 3 poziomu będzie wyposażeniem ekskluzywnym.

Deweloper wyjaśnił, że zmiana balansu jest ich pomysłem i obejmie większość broni, głównie karabiny szturmowe.

Zespół programistów uważa, że żadna broń nie powinna być najsilniejsza w danej sytuacji, ponieważ nie pozostawia miejsca na osobiste preferencje i dobór ulubionej broni przez graczy, obecnie każdy wybiera tą zadająca największe obrażenia.

Nie zostało ujawnione jakie zmiany zostaną wprowadzone przy pomocy rebalansu broni, wiele wskazuje, że najbardziej „oberwą” karabiny szturmowe ponieważ jest to obecnie najmocniejsza broń.

Z kolei jeżeli chodzi o hełm 3 poziomu, zespół zamierza sprawić aby był on wyposażeniem ekskluzywnym, ponieważ jest on zbyt potężny, aby można go było uznać za losowy łup. Powodem, dla którego zostanie to zmodyfikowane jest ochrona jaką zapewnia hełm przed strzałem w głowę. Spowoduje to jednak, że karabin snajperski Kar98 stanie się śmiertelną bronią. Celny strzał w głowę za jego pomocą powoduje zgon. W tej sytuacji powinien także przejść przez proces rebalansu broni.

Ponadto Brendan Greene ujawnił, że jeżeli gracze będą chcieli to z mapy zniknie czerwona strefa. Przez większość graczy czerwona strefa uznawana jest za bezużyteczną, jednak daje możliwości taktyczno-strategiczne, dlatego jak twierdzi Greene’y jest otwarty na opinie graczy.

Co więcej wkrótce będzie można pominąć mapę pustynną, ponieważ deweloper planuje wprowadzić możliwość wyboru mapy.

PUBG Corp przyznał, że wybór mapy jest czymś o co gracze prosili od dłuższego czasu, jednak studio potrzebowało czasu na rozwiązanie pewnych problemów przed wprowadzeniem rozwiązania do gry.

Co sądzicie na ten temat? Lepiej zmienić balans broni czy jednak pozostać na tym, który obowiązuje obecnie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: segmentnext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię