Strona głównaGryAktualnościStar Wars KOTOR Remake – prace nad grą wstrzymane

Star Wars KOTOR Remake – prace nad grą wstrzymane

Złe wieści dla wszystkich fanów czekających na Remake pierwszego KOTOR’a. Według najnowszych doniesień prace nad grą zostały wstrzymane, a swoje posady straciło dwóch dyrektorów.

Według informacji przekazanych przez serwis Bloomberg, zawieszono prace nad odświeżoną wersją Star Wars: Knights of the Old Republic. Zwolniono także pracowników odpowiedzialnych za kierunek artystyczny oraz projekt rozgrywki. Gra o ile jeszcze się pojawi to zaliczy minimum trzyletnie opóźnienie.

Pierwotnie KOTOR swoją premierę miał w 2003 roku. We wrześniu podczas prezentacji Sony zapowiedziano odświeżoną wersję gry. Za remake odpowiada należące do Embrace Group studio Aspyr Media. Tytuł ma trafić na PC oraz PS5. Problemy z produkcją zaczęły się na początku tego miesiąca, gdy po prezentacji dema przed przedstawicielami Sony i Lucas Arts. Zwolniono wtedy dyrektora artystycznego oraz dyrektora odpowiedzialnego za projektowanie rozgrywki.  Efekt trzyletnich prac nie zadowolił włodarzy obu firm.

Zobacz: Aplikacja Xbox jest już dostępna na Samsung Smart TV 2022

Aspyr Media zajmowało się wcześniej przeportowaniem zarówno KOTOR jak i KOTOR 2. W ekipie pracującej nad remakiem znajdują się także twórcy oryginału. Jednak to nie wystarczyło. Do pomocy zostało wskazane również studio Saber Interactive, które może ostatecznie przejąć cały projekt.

Premiera pierwotnie zaplanowana była na koniec tego roku, teraz najwcześniej możemy spodziewać się jej w 2025 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię