Strona głównaGryAktualnościStar Wars – nowa gra z uniwersum ma być czymś czego jeszcze...

Star Wars – nowa gra z uniwersum ma być czymś czego jeszcze nie widzieli gracze

Ekipa studia Bit Reactor zajmująca się tworzeniem nowej gry strategicznej osadzonej w uniwersum Star Wars podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat gatunku. Ich gra ma być unikalna.

Nie od dziś wiadomo, że pod skrzydłami EA powstaje gra strategiczna osadzona w uniwersum Star Wars. Jak na razie nie są znane szczegóły tego projektu, ba nawet tytuł nie jest znany. Za nową grę odpowiada studio Bit Reactor. Ekipa w wywiadzie dla serwisu PC Gamer podzieliła się kilkoma spostrzeżeniami na temat tego co robią i ogólnie gatunku gier strategicznych.

Według deweloperów istnieje wiele odmian strategii, które różnią się od siebie bardzo znacząco. Porównali to do gier wyścigowych, gdzie mamy zarówno symulacje jak i gry arcade. Jak stwierdził Ryan McFall, dyrektor techniczny studia.

Myślę, że gracze mają ograniczony pogląd na to czym jest gra strategiczna. To jedna z rzeczy, którą chcemy zrobić, zmienić ich sposób postrzegania na ten gatunek.

Dla deweloperów ważny jest interfejs użytkownika. Nie może on straszyć złożonością, a wprowadzać gracza stopniowo przez dodawanie kolejnych elementów, tak żeby dawał możliwość zrozumienia i śledzenia rozgrywki.

Daanish Syed, reżyser artystyczny dodał do tego:

Podobnie jak w Star Wars Jedi: Survivor opracujemy nasz własny język artystyczny, który będzie pasował do uniwersum Star Wars, ale jednocześnie będzie on unikalny dla tej gry.

Co ciekawe, podczas wywiadu ani razu nie padło określenie RTS. To może oznaczać, że nowa produkcja będzie grą turową lub mieszanką gatunków.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię