Strona głównaKonsoleXbox – kompatybilność wsteczna o jakiem mogliśmy marzyć

Xbox – kompatybilność wsteczna o jakiem mogliśmy marzyć

Microsoft powołał zespół, którego zadaniem będzie konserwacja i ochrona gier, co w skrócie oznacza zapewnienie kompatybilności wstecznej o jakiej jeszcze nie słyszeliśmy. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów starszych produkcji, które dzisiaj mogą okazać się już niegrywalne.

Są takie ponadczasowe tytuły, które dla niektórych graczy są pierwszym wyborem. Niestety coraz więcej takich tytułów jest usuwanych z platform cyfrowych. Zwykle tłumaczone jest to tym, że technologia gry jest przestarzała i nie ma sensu tego utrzymywać. Microsoft chce jednak zmienić ten trend.

Kompatybilność wsteczna zapewni życie wieczne gier

Jak podaje ekipa Windows Central, w wiadomości przesłanej przez prezes marki Xbox – Sarah Bond, Microsoft powołał specjalny zespół, który zajmie się starymi grami. Ekipa ma zająć się konserwacja i ochroną gier, tak aby była możliwość ich uruchamiania na nowych konsolach.

W wiadomości czytamy:

Opieramy się na naszej bogatej historii zapewnienia naszym graczom kompatybilności wstecznej i nadal jesteśmy mocno zaangażowani w udostępnianie ogromnej biblioteki gier na konsolę Xbox, aby mogły z niej korzystać przyszłe pokolenia graczy.

W komunikacie Bond wspomina także o pracach nad kolejną generacją konsoli Xbox. Więcej w temacie z pewnością zostanie przekazane podczas nadchodzącego Xbox Showcase, który zaplanowany jest na 9 czerwca. Wtedy także powinniśmy zobaczyć nowego Call of Duty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię