Strona głównaGryAktualnościStarCraft i Animal Crossing dołączają do Hali Sław Gier Wideo

StarCraft i Animal Crossing dołączają do Hali Sław Gier Wideo

The Strong National Museum of Play dodało cztery nowe tytuły do swojej World Video Game Hall of Fame. Wśród nich znalazł się StarCraft oraz Animal Crossing.

Do finału trafiło dwanaście tytułów, z których wyłoniono czterech laureatów. W kolejności premier są to: Microsoft Flight Simulator z 1982 roku, Where in the World Is Carmen Sandiego? Z 1985 roku, StarCraft z 1998 roku i Animal Crossing z 2001 roku. Pokonały takie gry jak Call of Duty, Portal, Guitar Hero czy FarmVille.

Star-Craft-Galeria-Sław

StarCraft jest drugą grą Blizzarda jaka trafiła do Hali Sław. Pierwszą jest World of WarCraft, który trafił tam w pierwszej edycji w 2015 roku. Kandydata do konkursu może zgłosić każdy, jednak ostateczną decyzję podejmują pracownicy The National Museum of Play, którym pomagają dziennikarze oraz historycy gier wideo.

Zobacz: Najpopularniejsze gry Twitcha – kwiecień 2021

Starają się wybierać gry, które cieszą się popularnością przez długi czas i wywarły wypływ na branżę lub popkulturę i społeczeństwo. Znajdziemy tam takie gry jak Pong, Tetris, Mortal Kombat i Super Mario Kart.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię