Strona głównaGryAktualnościSteam blokuje możliwość publikacji materiałów z nieistniejących gier?

Steam blokuje możliwość publikacji materiałów z nieistniejących gier?

Wygląda na to, że Valve może zabronić publikowania na swojej platformie nieistniejących gier. Niektórzy deweloperzy umieszczają na Steam spreparowane materiały, które służą tylko do weryfikacji czy opłaca się rozpocząć pracę nad grą.

Jak donosi serwis PolskiGamedev.pl – Steam bierze się za nieuczciwe studia deweloperskie, które publikują fikcyjne materiały z nieistniejących gier. Okazuje się, że wielu deweloperów tworzy fikcyjne zwiastuny bezpośrednio na silniku gry lub w narzędziach do produkcji filmów. Te trafiają potem na Steam jako zapowiedź gry w produkcji. W rzeczywistości prace nad grą nie zostały jeszcze rozpoczęte, a deweloper chce w ten sposób tylko zbadać zainteresowanie graczy daną produkcją.

W ten sposób ma działać jeden z polskich deweloperów PlayWay, który jednocześnie zapowiada po kilka projektów. Ostatecznie do rzeczywistej produkcji trafiają tylko te gry, które cieszą się odpowiednim zainteresowaniem graczy. Co więcej, jak donosi polskigamedev, prezes PlayWay chwali się takim podejściem i swego czasu zapowiedział stworzenie osobnego studia, które miałoby  zajmować się tworzeniem takich materiałów do badania zainteresowania grą.

Steam chce skończyć z takim podejściem i zablokował już dwie polskie „gry”. Powołując się na anonimowe źródła polskigamedev podaje, że w ostatnim czasie Steam bardzo mocno weryfikuje materiały dostarczane przez deweloperów. Są one poddawanej szczegółowej weryfikacji, niejednokrotnie deweloper otrzymuje prośbę o przesłanie builda, bez którego nie Vale nie przepuści trailera i screenshotów z gry.

Zobacz: Steam z nowym rekordem aktywnych użytkowników

Od takiej ściany weryfikacji miał odbić również inny polski deweloper, który na platformie Valve publikował już wiele gier. Zgodnie z regulaminem Steam, publikowane materiały muszą pochodzić z gry, a nie być concept artami czy materiałami poglądowymi. Jak słusznie zauważa informator, Steam to platforma do publikacji gier a nie zwiastunów i badania zainteresowania koncepcją.

W skrócie oznacza to, że deweloperzy nie będą mogli już wrzucać na Steam robionych po kosztach animacji tworzonych przy użyciu silnika gry i elementów, które ni jak mają się do rzeczywistej rozgrywki.  Z pewnością sytuacja utrudni produkcję gier lub zmusi deweloperów do być bardziej kreatywnymi w badaniu rynku. Co więcej, na takim działaniu miało zostać przyłapanych aż dwóch polskich deweloperów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię