Advertisement
Strona głównaGryAktualnościSteam – chiński najczęściej wybieranym językiem aplikacji

Steam – chiński najczęściej wybieranym językiem aplikacji

Według ostatniej ankiety sprzętowej, przeprowadzonej przez Steam, najpopularniejszym językiem na platformie jest chiński. Korzysta z niego prawie 40% użytkowników. Z kolei w kategorii sprzętowej niekwestionowanym zwycięzcą jest NVIDIA.

Oficjalnie platforma Valve wystartowała w Chinach w 2018 roku. Okazuje się, że była to bardzo dobra decyzja. Według grudniowej ankiety sprzętowej obecnie 37,87% użytkowników Steam ma ustawiony język Chiński uproszczony. Języka angielskiego używa 30,43% graczy. Trzecie miejsce zajął język rosyjski, z którego korzysta 9,36% użytkowników platformy. Polski zalazł się na 8 miejscu, wykorzystywany jest przez 1,61% użytkowników. Co ciekawe, chiński tradycyjny ustawiony jest na 0,85% kont.

Steam - ankieta - grudzień 2018

Jeżeli natomiast spojrzymy na kwestie sprzętowe i oprogramowania to duży skok popularności zaliczył Windows 7, wynik jest lepszy o 14,57 % niż w poprzedniej ankiecie. Można się tu doszukiwać korelacji ze wzrostem popularności chińskiego. Windows 7 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym w Chinach.

Steam - ankieta - grudzień 2018

W kategorii kart graficznych niekwestionowanym liderem nadal pozostaje NVIDIA, którą posiada 80,51% graczy, wzrost z 74,55% w listopadzie. Z karty GTX 1060 korzysta aż 20,3% graczy. Lekki spadek zaliczyło AMD, czerwone karty posiada 11,89% graczy, w listopadzie wynik był lepszy o 3%.

Z kolei w kwestii procesorów, dotychczas stabilna sytuacja uległa lekkiej zmianie na korzyść Intela. Z procesorów Intela korzysta obecnie 83,79% graczy. AMD to zaledwie 16,21%. W tej kategorii nadal królują procesory czterordzeniowe (54,58%), jednak coraz bardziej popularne stają się szesciordzeniowce, obecnie korzysta z nich 21,26% graczy. Najpopularniejsze taktowanie jest w przedziale 3,3 – 3,69 GHz, które jest na 21,2% procesorów.

Warto mieć jednak na uwadze, że ankiety są dobrowolne i dość często wkradają się do nic dość znaczne błędy. Lepiej zatem nie traktować ich jak wyroczni, a bardziej jako ciekawostka. Szczegóły ankiety znajdziecie TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcesteam
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię