Strona głównaGryAktualnościSteam Deck ma już ponad tysiąc zweryfikowanych gier

Steam Deck ma już ponad tysiąc zweryfikowanych gier

Valve ujawniło, że sprawdziło ponad tysiąc gier pod względem całkowitej kompatybilności z urządzeniem Steam Deck. Oznacza to brak błędów i niechcianych niespodzianek w tych tytułach.

Gry, które przeszły test kompatybilności otrzymują odznakę Verified. Domyślnie mają one działać bezbłędnie na Steam Deck. Jak informuje Valve:

Nasze istniejące standardy dotyczące tytułów, które mają otrzymać ocenę zweryfikowaną lub grywalną, są bardzo wysokie. Jeśli gra pokazuje glify kontrolera przez 99 procent czasu, ale każe ci czasami nacisnąć F podczas gry, jest to grywalne, a nie zweryfikowane. Jeśli 99 procent funkcji gry jest dostępne, ale dostęp do jednej opcjonalnej minigry zawiesza się lub jeden samouczek wideo nie jest renderowany, to jest nieobsługiwane.

Tak wysokie standardy mogą powodować, że niektóre z gier otrzymają negatywny fałszywie negatywny wynik. Jednak jak mówi Valve woli w tę stronę niż dawać wyniki fałszywie pozytywne.

Zobacz: Sony filmem Uncharted rozpoczęło nową franczyzę

Jest to zgodne z projektem: w okresie premiery uważaliśmy, że bardziej wartościowe jest zapobieganie fałszywym alarmom („ta gra jest zweryfikowana, ale część z niej nie działa”), nawet kosztem pojawienia się fałszywych wyników negatywnych (” ta gra jest nieobsługiwana, ale nie zauważyłem w niej nic złego”).

Nawet przy obecnych standardach, w tempie, w jakim zarówno my, jak i partnerzy wprowadzamy ulepszenia, spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni zobaczysz, że wiele tytułów przejdzie z grywalnych lub nawet nieobsługiwanych do zweryfikowanych.

Oczekujemy również, że nasze standardy i myślenie dostosują się w miarę oddalania się od premiery i uzyskiwania znacznie więcej informacji zwrotnych od klientów i programistów.

Pełną listę sprawdzonych gier znajdziecie TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię