Strona głównaWiadomościSteelSeries prezentuje słuchawki dla graczy z certyfikatem Hi-Res

SteelSeries prezentuje słuchawki dla graczy z certyfikatem Hi-Res

SteelSeries poszerza swoją ofertę high-endowych słuchawek dla graczy. Do portfolio skandynawskiego producenta dołączają modele z serii Arctis Pro, w tym zestaw z GameDAC, który otrzymał certyfikat Hi-Res.

Chociaż w informacji prasowej SteelSeries twierdzi, że są to pierwsze słuchawki dla graczy z certyfikatem Hi-Res, to niestety nie jest to prawda. Pierwsze były Roccat Khan Pro. Nie zmienia to faktu, że Arctis Pro zaliczają się do bardzo elitarnego grona, które składa się z dwóch zestawów gemingowych z Hi-Res. To wciąż niezłe osiągnięcie.

Zestaw Arctis Pro + GameDAC pozwala na odtwarzanie dźwięku w jakości Hi-Fi 96 kHz/24-bit bez konieczności down-samplingu. Same słuchawki są wyposażone w przetworniki z neodymowymi magnesami, które reprodukują dźwięk Hi-Res do 40 kHz. To dwa razy więcej niż w większości zestawów gamingowych, które osiągają do 20-22 kHz. Co jeszcze oferują słuchawki? Między innymi 121 dB dynamicznego zakresu.

Jeśli chodzi o GameDAC, to współpracuje on zarówno z PC-tami, jak i PS4. SteelSeries zapewnia, że z każdego sprzętu uczyni wysokiej jakości źródło dźwięku, omijając niskiej jakości konwertery w konsolach, słuchawkach USB lub kartach dźwiękowych. DAC wyposażony jest w wyświetlacz OLED, na którym można dostosować wszystkie ustawienia, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Co to oznacza? Urządzenie pozwala na zarządzanie korektorem graficznym, włączać i wyłączać dźwięk przestrzenny, zmieniać kolor podświetlenia lub kontrolować balanas funkcji ChatMix. PC-towcy będą mieli dostęp do większej liczby funkcji dzięki SteelSeries Engine.

Oprócz tego na sklepowych półkach pojawi się również bezprzewodowa wersja słuchawek Arctis Pro Wireless. One również będą wyposażone w przetworniki 40 kHz. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy komplet dwóch wymiennych baterii. Każda z nich ma pozwolić na co najmniej 10 godzin pracy. Do łączenia się z innymi urządzeniami słuchawki wykorzystują Bluetooth oraz częstotliwość 2,4 GHz. W razie potrzeby można korzystać z obu jednocześnie, np. grając i słuchając muzyki z telefonu. Transmiter, podobnie jak GameDAC, wyposażony jest w ekran OLED z możliwością zmiany ustawień.

Ceny na polskim rynku prezentują się następująco:

  • Arctis Pro – 799 zł
  • Arctis Pro + GameDAC – 1099 zł
  • Arctis Pro Wireless – 1399 zł

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię