Strona głównaWiadomościSteelSeries Rival 600 - nowa myszka dla graczy z podwójnym sensorem

SteelSeries Rival 600 – nowa myszka dla graczy z podwójnym sensorem

W trakcie CES 2018 w Las Vegas firma SteelSeries zaprezentowała nową myszkę dla graczy Rival 600. Urządzenie wyróżnia się unikatowym systemem podwójnego sensora, który ma – zdaniem producenta – zapewniać jeszcze większą precyzję sterowania.

Pierwszym i głównym sensorem myszki jest niedawno opracowany TrueMove3. To nic innego, jak zmodyfikowana wersja najlepszego czujnika optycznego na świecie, czyli Pixart PMW3360. Jednak SteelSeries stworzyło własne oprogramowanie, które ma redukować opóźnienia i tym samym zapewniać jeszcze większą precyzję. Sensor pozwala na ustawienie czułości w zakresie od 100 do 12000 DPI.

Po co w takim razie drugi sensor? On odpowiada za tzw. LOD (lift-off distance), czyli wysokość na jaką należy unieść myszkę, aby czujnik przestał wykrywać ruchy. Im LOD jest niższy, tym lepiej. Dotyczy to głównie graczy lubujących się w niskich czułościach, którzy często muszą unosić gryzonia, aby poprawić jego pozycję. Ustawienie niskiego LOD sprawia, że celownik nie będzie wykonywał niepotrzebnych ruchów. SteelSeries zapewnia, że dodatkowy sensor pozwala na ustawienie lift-off distance na poziomie zaledwie 0,5 mm.

Poza tym SteelSeries Rival 600 to myszka, w której można regulować masę całkowitą. Normalnie gryzoń waży 96 gramów, ale w zestawie otrzymujemy 8 odważników o masie 4 gramów każdy. Jednak producent nie popełnił błędu konkurencji i dodatkowego ciężaru nie umieszcza się w jednym miejscu, co często zaburza balans. Zamiast tego odważniki można rozmieścić dookoła myszki, idealnie dopasowując masę i rozłożenie wagi. W sumie ma być aż 256 różnych kombinacji.

Co jeszcze warto wiedzieć o myszce? Pod głównymi przyciskami zastosowano przełączniki mechaniczne o żywotności 60 mln aktywacji. Gryzoń jest też wyposażony w 32-bitowy procesor ARM i pamięć wewnętrzną, w której można zapisywać wszystkie ustawienia. Oczywiście nie zapomniano też o 8-strefowym podświetleniu RGB. Jeśli chodzi o kształt, to Rival 600 jest urządzeniem profilowanym, a więc stworzonym dla osób praworęcznych.

Myszkę SteelSeries Rival 600 można już kupować na oficjalnej stronie producenta oraz w sklepie Amazon. Aktualna cena to 79,99 dolarów.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię