Strona głównaEsportCounter-StrikeKonto Steam zawodnika zostało skradzione przed play-offami Majora w Berlinie

Konto Steam zawodnika zostało skradzione przed play-offami Majora w Berlinie

Za nami pierwszy dzień fazy play-off na Majorze w Berlinie. Dzisiaj rozegrane zostaną kolejne mecze, między innymi pomiędzy Liquid oraz Astralis. Jeden z zawodników amerykańskiej organizacji miał jednak spory problem, ponieważ jego konto zostało skradzione.

Do niecodziennej sytuacji doszło w przeddzień fazy play-off Majora w Berlinie. Jake ‘Stewie2k’ Yip miał problem z dostępem do swojego konta Steam. Szybko okazało się, że zostało ono skradzione przez nieznanego sprawcę. Oczywiście Valve szybko zareagowało i przywróciło mu dostęp do profilu, ale nie obyło się bez strat.

Stewie2K napisał na swoim Twitterze post, w którym podziękował za przywrócenie konta. Niestety, złodziej zdążył ukraść mu skiny o wartości kilku tysięcy dolarów. To dlatego, że większość z nich zawodnik miał na swoim koncie od bardzo dawna, więc nie było na nich standardowego, 7-dniowego bana na wymiany.

Ale nie wygląda na to, żeby Jake Yip szczególnie się tym przejął. Nie ma co się oszukiwać – raczej nie zarabia mało, więc na pewno odzyska część skinów. Oczywiście strata kilku tysięcy dolarów zawsze boli i nie ma co do tego żadnej wątpliwości, ale z pewnością byłoby to bardziej dotkliwe dla zwykłego gracza.

Valve zdaje się mieć już wszystko pod kontrolą. Dzisiaj (6 września) o 18:30 czasu polskiego Stewie2k i jego Liquid zmierzy się w ćwierćfinale z Astralis. Dla wielu jest to przedwczesny finał, bowiem obie drużyny były stawiane w roli faworytów. Duńczycy wygrali dwa ostatnie Majory, a amerykanie są ostatnio w rewelacyjnej formie i wygrywali wszystkie ważniejsze turnieje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię