Strona głównaGryStowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na warsztaty dla scenarzystów gier komputerowych

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na warsztaty dla scenarzystów gier komputerowych

Tworzenie angażujących historii i ciekawych bohaterów to nie lada wyzwanie dla młodych projektantów gier. Jeśli więc jesteś zainteresowany/a poznaniem sprawdzonej receptury na sukces w branży to aplikuj do Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych.

Po udanej pierwszej edycji pionierskiego projektu „Write the Game” Stowarzyszenie Willa Decjusza ponownie przygotowało specjalną ofertę dla osób chcących podszkolić się i nauczyć praktycznych umiejętności potrzebnych do pisania scenariuszy do gier. To swoista szkoła życia dla pisarzy, copywriterów, ale także i początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szybko rozwijającej się branży game-dev.

W trakcie 10 dni zajęć w Szkole Letniej w Krakowie uczestnicy odbędą musztrę z produkcji scenariuszy w kilku formach metodycznych. Zaliczają się do nich kilkugodzinne wykłady i warsztaty z doświadczonymi ekspertami z dziedziny nauk humanistycznych oraz scenarzystami ze studia Reality Pump i CD Projekt Red, a także sesje mentoringu i samodzielnej pracy. Oprócz typowych zajęć organizatorzy zaplanowali wycieczki do 4 studiów komputerowych działających w Krakowie, a w tym do CDPR.    

Co istotne dla potencjalnych uczniów, organizatorzy zajęć zapewniają darmową naukę, zakwaterowanie i wyżywienie. Jednak, aby dostać się na listę słuchaczy trzeba będzie wykazać się kreatywnością i dobrym warsztatem pisarskim. Dla wszystkich przewidziano zadanie konkursowe, w ramach którego trzeba przygotować list motywacyjny i opis questa z wymyślonej gry RPG. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Kolejnym utrudnieniem będzie pozostały czas naboru do 2. edycji kursu. Zgłoszenia należy wysyłać do 27 lipca. Jury ogłosi wybrańców losu już 3 sierpnia. Kilka dni później, a mianowicie 12 sierpnia nastąpi pierwszy dzwonek na zajęcia.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię