Strona głównaWiadomościStreamy z Fortnite najczęściej oglądane na Twitch - pękła granica 22 milionów...

Streamy z Fortnite najczęściej oglądane na Twitch – pękła granica 22 milionów godzin

Dziesiątki tysięcy kanałów Twitch dziennie udostępnia wysokiej jakości materiały z gier i growych eventów. W najnowszym zestawieniu szczyt listy najczęściej oglądanych filmów zajęła gra Fortnite.

To nie CS:GO lub LoL stało się bożyszczem tłumów na Twitch, a Fortnite, które z dnia na dzień zjednuje sobie coraz więcej graczy i oglądaczy. Streamy z darmowego Battle Royale w zaledwie tydzień od 26 lutego do 4 marca obejrzano przez 22 miliony godzin. Materiały z Fortnite stały się tym samym najdłużej oglądanymi spośród wszystkich gier.

Przewaga nad konkurencją może jeszcze bardziej wzrosnąć, bowiem już 12 marca Fortnite Battle Royale zadebiutuje w wersji beta na urządzeniach wyposażonych w systemy iOS i Android. Na dodatek twórcy zapowiedzieli obsługę cross-play i cross-progression w obrębie wszystkich platform. 

Jak donosi redakcja The Esports Observer, która dokonała analizy treści i wyświetleń z ponad 35 tys. kanałów, sporą rolę odegrała działalność Tylera “Ninja” Blevinsa. Tylko on sam jeden wygenerował oglądalność na poziomie 4 mln godzin.   

League of Legends równie często zajmowało użytkownikom większą część ekranu. Materiały z gry obejrzano łącznie przez 18,5 mln godzin, z czego 1,6 mln pochodzi z oficjalnego kanału Riot Games, zaś ich pozostałe subkanały transmitujące esportowe eventy obejrzano łącznie przez 3,7 mln godzin.

Warto jeszcze wspomnieć o CS:GO. Niedawno odbywające się turnieje ESL One i IEM 2018 Katowice pozwoliły zebrać sporą widownię przed telewizorami i ekranami monitorów. Turnieje CS-a rozgrywane w ramach ESL obejrzano łącznie 7,1 mln godzin.

Źródło: esportsobserver.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię