Strona głównaWiadomościOprogramowanieStrumieniowanie gier z Xbox na PC bez posiadania konsoli już działa

Strumieniowanie gier z Xbox na PC bez posiadania konsoli już działa

xCloud, czyli usługa strumieniowania gier z Xbox Game Pass Ultimate na smartfonach jest dostępna od 15 września 2020 i działa świetnie. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że w najbliższej przyszłości zagości ona na komputerach PC oraz MAC.

Działanie wersji Windowsowej mogliśmy zobaczyć na portalu Windows Central. Otrzymali oni dostęp do wersji deweloperskiej i mogli sprawdzić jej działanie na komputerze Microsoft Surface Pro X.

Wygląd oraz funkcjonalność samej aplikacji na komputerze PC jest bardzo zbliżony do tego na Androidzie. Pewną nowością jest obsługa funkcji dotykowych na PC, dzięki temu laptopy z ekranami dotykowymi zyskują na komforcie użytkowania.

Żeby cieszyć się w stu procentach z rozgrywki, trzeba spełnić dwa wymagania. Po pierwsze nasze łącze internetowe musi być bardzo stabilne, jak przekazuje Zac Bowden, posiada on łącze 200 Mb i w jego przypadku rozgrywka, była bardzo płynna, responsywna i praktycznie pozbawiona błędów. Drugi wymóg jest o wiele łatwiejszy do spełnienia, trzeba posiadać kontroler do grania, oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest pad od Xbox One lub Xbox Series X|S

Jak zostało podkreślone przez redaktora, aplikacja działa i sprawia wrażenie już kompletnej. Pozostaje nam tylko czekać na debiut rynkowy, który ma nastąpić w 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię