Strona głównaWiadomościSTS zostaje sponsorem polskiej drużyny Izako Boars

STS zostaje sponsorem polskiej drużyny Izako Boars

Izako Boars to stosunkowo młoda organizacja esportowa. Została powołana zaledwie kilka miesięcy temu przez znanego streamera Piotra ‘Izaka’ Skowyrskiego. Pomimo tego drużyna nie może narzekać na brak ofert sponsorskich. Do Sprite’a oraz Hylo Care.

Powstanie organizacji esportowej Izako Boars zostało oficjalnie ogłoszone 4 marca w trakcie IEM Expo. Pomimo tego, że drużyna istnieje niecałe 3 miesiące, to już zaznaczyła swoją obecność na polskiej scenie. Dzikom Izaka udało się między innymi awansować na finał ESL Mistrzostw Polski, gdzie zajęli miejsce 3-4. po przegranym półfinale z Pride. Drużyna nie narzeka też na brak zainteresowania.

Od początku powstania organizacji jej głównym sponsorem jest Sprite. Z czasem do grona partnerów dołączyła firma Hylo Care, która produkuje krople do oczu. Dzisiaj Izako Boars ogłosili kolejnego sponsora, którym został zakłady bukmacherskie STS. – Umowa z Izako Boars to element realizowanej strategii sponsorskiej, zakładającej poszerzenie aktywności poza dotychczasowe dyscypliny.  Izako Boars to jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn w polskim e-sporcie. Stąd naturalnie wybór padł na ten zespół. Jak wiadomo Izako Boars powstali z inicjatywy Piotra „Izaka” Skowyrskiego, który jest silną marką w całym kraju. Uznaliśmy więc, że z tą drużyną osiągniemy cele, które sobie założyliśmy przy podejmowaniu decyzji o wzmocnieniu obecności w e-sporcie – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS w wywiadzie dla Spider’s Web.

– To co się stało z organizacją Izako Boars przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Moją drużyną zainteresowały się wielkie firmy, które umożliwiają mi dalszy rozwój organizacji! A STS jednocześnie pokazuje, że między e-sportem a sportem granica jest naprawdę mała! W obu dziedzinach liczy się trening, rywalizacja i emocje i to wszystko będzie towarzyszyło Dzikom w najbliższych miesiącach – mówi Piotr ‘Izak’ Skowyrski, założyciel Izako Boars.

Nie znamy wysokości kontraktu sponsorskiego, gdyż kwoty tego typu objęte się tajemnicą handlową. Jednak Izako Boars raczej nie musi się martwić o brak zainteresowania i sponsorów. To świetna informacja dla samych zawodników, Izaka, jak i innych drużyn. Widać, że coraz więcej firm chce inwestować w esport.

Źródło: Izako Boars

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię