Strona głównaWiadomościStudio odpowiedzialne za film Uciekające Kurczaki tworzy grę w klimatach Pierwszej Wojny...

Studio odpowiedzialne za film Uciekające Kurczaki tworzy grę w klimatach Pierwszej Wojny Światowej

Aardman Animation Limited studio stojące za stworzeniem fantastycznych filmów animowanych wykonanych w techniczne stop motion takich jak Baranek Shaun czy Wallace i Gromit obecnie pracuje nad stworzeniem gry Called 11-11: Memories Retold.

Gra jest narracyjną przygodą tworzoną we współpracy z francuskim studiem DigixArt oraz Bandai Namco.

Wydany dzisiaj zwiastun gry ukazuje wyjątkowy, malarski styl gry. Niestety gra nie ma nic wspólnego z postaciami tworzonymi z gliny czy animacją poklatkową czego moglibyśmy się spodziewać.

Poniżej trailer gry:

[you tube=x6cYeBO8zwc]

Oficjalny komunikat prasowy na temat gry:

Angażowanie odbiorców za pomocą fascynujących animowanych historii jest właśnie tym co próbujemy robić w Aardman. W tym projekcie chcemy stworzyć bogate w emocje doświadczenie, które będzie bardzo charakterystyczne wizualnie, ma to pomóc Ci zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

W zwiastunie został wykorzystany wiersz In Flanders Fields autorstwa Johna McRae. Był on żołnierzem Kanadyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego i napisał wiersz z okazji śmierci bliskiego przyjaciela w Drugiej Bitwie o Ypres, jednym z najbardziej krwawych wydarzeń Pierwszej Wojny Światowej.

Nie będzie to pierwsza produkcja związana z tematyką wojenną jaką przygotowuje studio Aardamana. Film Uciekające Kurczaki z 2000 roku był nawiązaniem do filmu Wielka Ucieczka z 1963. Więc możemy być pewnie całkiem przyzwoitej i emocjonującej produkcji.

Gra zostanie wydana na PC, XO i PS4, na chwilę obecną brak jednak planowanej daty premiery.

Źródło: polygon

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię