Advertisement
Strona główna Wiadomości Sukces Śródziemie Cień Wojny rozbudził marzenia Amazon na własny serial z uniwersum...

Sukces Śródziemie Cień Wojny rozbudził marzenia Amazon na własny serial z uniwersum Władcy Pierścieni

- Reklama -

Amazon chce uszczknąć wielki kawałek tortu upieczonego przez Tolkiena. Czy otrzymamy serial na poziomie kinowych produkcji?

Uniwersum “Władcy Pierścieni” zostało już podane w wielu formach rozrywkowych. Złota obrączka lśniła nie tylko na wielkim ekranie, ale także zawładnęła cyfrowym światem gier komputerowych i to z przyzwoitym sukcesem. Przykładem jest najnowsza część gry akcji Śródziemie Cień Wojny, której z dnia na dzień przybywa coraz więcej pozytywnych recenzji od zaprawionych graczy.

Komercyjny sukces gry i poprzednich jej wcieleń filmowych zwietrzyła spółka Amazon, upatrująca w licencji Tolkiena własnych korzyści, a przede wszystkim sposobu na dobry zarobek. W imię biznesowych pobudek zakupiła prawa telewizyjne i planuje wyprodukować serial z pomocą między innymi New Line Cinema, które pracowało przy tworzeniu każdej części filmowego “Władcy Pierścieni” i “Hobbita”.

Amazon ambitnie podchodzi do serialu, obiecując na samym wstępie kilka sezonów w ramach jednej historii rozgrywającej się przed wydarzeniami z “Drużyny Pierśienia”. Nie wyklucza również spin-offów do przygotowywanej serii. Wszystkie gotowe materiały będą dostępne za pośrednictwem platformy Amazon Prime Video. Nie wiadomo tylko kiedy zapadnie pierwszy klaps.          

Źródło: edition.cnn.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE