Strona głównaEsportVirtus.pro i AGO ruszają do walki o ESL Pro League. Dzisiaj ważne...

Virtus.pro i AGO ruszają do walki o ESL Pro League. Dzisiaj ważne mecze

Dzisiaj ruszają mecze, które zadecydują o awansie do prestiżowej ligi ESL Pro League. W walce o ten cel wciąż pozostają dwie polskie drużyny – AGO Gaming oraz Virtus.pro.

Drużyny AGO Gaming i Virtus.pro zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rozgrywkach ESEA MDL Season 26, co oznacza, że załapały się do playoffów, które zadecydują o awansie do ESL Pro League. Niestety, jednocześnie nieco szczęścia zabrakło PRiDE i Team Kinguin, które znalazły się poza czołową ósemką.

Pierwsze mecze fazy play-off rozpoczną się już dzisiaj. Virtus.pro o godzinie 21:00 zmierzą się w meczu BO3 z fińskim zespołem SuperJymy. Nieco trudniejsze zadanie czeka na zawodników AGO Gaming, którzy dokładnie o tej samej porze powalczą ze szwedzkim Singularity. W razie zwycięstw polskie drużyny trafią w półfinałach na siebie.

O co walczą zespoły? Po pierwsze, o udział w turnieju ESEA S26 Global Challenge. Awans wywalczą trzy najlepsze drużyny, które zmierzą się na zawodach z czterema zespołami z Ameryki i jednym z Australii. Jednak nie to jest najważniejsze. Dla wszystkich zespołów celem numer jeden jest awans do kolejnego sezonu ESL Pro League. Zwycięzca play-offów awansuje do ligi bezpośrednio. Drużyny z miejsc 2-3 będą musiały walczyć jeszcze w barażach z Natus Vincere oraz Godsent, które zajęły 12. i 13. miejsce w ESL Pro League Season 6. Z ligi na pewno spadli już niemieccy gracze BIG.

Pełna lista dzisiejszych meczów wygląda tak:

  • (18:00) Fragsters – eXtatus
  • (20:00) Space Soldiers – aAa
  • (21:00) Virtus.pro – SuperJymy
  • (21:00) AGO Gaming – Singularity

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię