Strona głównaGryAktualnościSuper Duper Graphics Pack do Minecrafta anulowany. Był zbyt pracochłonny

Super Duper Graphics Pack do Minecrafta anulowany. Był zbyt pracochłonny

Miało być pięknie, ale nie będzie. Po dwóch latach prac nad dodatkiem Super Duper Graphics Pack, poprawiającym grafikę w Minecraft, autorzy zdecydowali się zawiesić projekt.

Paczka nazwana “Super Duper Graphics Pack” (serio!) była pomysłem twórców Minecrafta, firmy Mojang. Niestety, po dwóch latach żmudnej dłubaniny ludzie z Mojang stwierdzili, że projekt jest zbyt wymagający techniczne by zaimplementować go zgodnie z założeniami:

“Nie byliśmy zadowoleni z tego jak paczka zachowuje się na różnych urządzeniach. Dlatego zatrzymujemy prace nad dodatkiem i zabieramy się za poszukiwanie innych pomysłów, by Minecraft zyskał nowy wygląd.”

 

Pack miał zawierać między innymi poprawione oświetlenie oraz tekstury. Jego premiera była planowana mniej więcej w tym samym okresie co wsparcie dla rozdzielczości 4K na Xbox One X i PC. Dodatek ogłoszono po raz pierwszy na E3 w 2017 roku, a ukazać miał się jeszcze tego samego roku, jesienią. Potem nastąpiło pierwsze opóźnienie, na 2018. Potem o temacie ucichło – aż do teraz.

Zobacz: Miłośnicy Minecrafta odtworzyli w grze całe Śródziemie! Zajęło im to 9 lat

Czekaliście na Super Duper Graphics Pack?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię