Strona głównaGryAktualnościSuper Mario Bros. - kopia gry sprzedana za rekordowe 2 miliony dolarów

Super Mario Bros. – kopia gry sprzedana za rekordowe 2 miliony dolarów

Pobito rekord ceny pojedynczego egzemplarza gry – Super Mario Bros. Poprzedni należał do Super Mario 64 i wynosił 1,56 miliona dolarów.

Rzadka i zafoliowana kopia Super Mario Bros. w wersji na NES-a została sprzedana za astronomiczną kwotę 2 milionów dolarów, bijąc dotychczasowy rekord najdroższego egzemplarza gry. Poprzedni rekord pobito zaledwie w zeszłym miesiącu – wtedy była to kopia Super Mario 64, sprzedana za 1,56 miliona dolarów. Jeszcze wcześniej rekordzistą była oryginalna kopia The Legend of Zelda, wystawiona za 110 tysięcy dolarów, a finalnie sprzedana za niemal 8-krotność tej kwoty.

Super Mario Bros

Jak podaje The New York Times, do rekordowej transakcji doszło na stronie dla kolekcjonerów Rally, która kupiła cartridge z grą za cenę 140 tysięcy dolarów. Rally pozwala inwestorom nabywać udziały w przedmiotach wystawianych na sprzedaż, w nadzieji, że inwestycja zwróci się po sprzedaży, dlatego transakcja musi zostać zatwierdzona przez większość takich inwestorów. The New York Times podaje przykład inwestora, który ulokował w grze 100 dolarów, a z transakcji otrzymał 950 dolarów.

Zobacz: Mario Kart sprzedaje się lepiej niż nowe gry Nintendo

Wspomniana kopia Super Mario Bros. miała już wcześniej ofertę kupna za 300 tysięcy dolarów, ale została ona odrzucona przez inwestorów, co jak widać, okazało się być mądrą decyzją. Kwotę 2 milionów dolarów wpłacił anonimowy kupujący, dla którego podobno nie jest to pierwsza taka transakcja.

Zapytacie, jaki jest sens kupować grę za 2 miliony dolarów? Oprócz wartości kolekcjonerskiej oryginalnie zapakowanej gry, będącej częścią limitowanej edycji, najwyraźniej nabywca widzi w niej inwestycję. Czyli możemy się spodziewać, że za jakiś czas gra znowu pojawi się na rynku, za jeszcze wyższą cenę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię