Advertisement
Strona głównaKonsoleMario Kart sprzedaje się lepiej niż nowe gry Nintendo

Mario Kart sprzedaje się lepiej niż nowe gry Nintendo

Pomimo tego, że Mario Kart nie jest wielką i rozbudowaną grą jak New Pokemon Snap czy Animal Crossing: New Horizons to jednak sprzedaje się  lepiej niż nowe gry Nintendo.

Mario Kart jest drugim najczęściej wybieranym tytułem Nintendo. W zeszłym kwartale pod względem sprzedaży pokonało takie gry jak Mario Golf: Super Rush i Miitopia. Co więcej, Mario pokonał nawet bardzo popularne Animal Crossing: New Horizons.

Zobacz: Okami łączy siły z Monster Hunter Rise

Jest to trochę dziwna sytuacja jeżeli weźmiemy pod uwagę, że MK8 ma już swoje lata. Po raz pierwszy gra została wydana na Wii U w 2014 roku i nadal utrzymuje się na listach Best of the Switch. Produkcja sprzedała się łącznie w 37 milionach egzemplarzy. Siedmioletnia gra od lat nie dostała znaczącej aktualizacji, jednak to co zadowala graczy to integracja z zestawami Labo, Switch online czy Toy-Con. Ostatnie DLC trafiło na Wii U i zostało one zawarte w wersji dla Switch. Gra nadal jest też mocno reklamowana przez Nintendo. Fenomen tej gry polega prawdopodobnie na tym, że jest łatwiejsza niż np. Smash oraz krótsza niż Mario Party zatem idealnie sprawdza się podczas imprez i rodzinnego grania.

Co więcej, Mario Kart 8 depcze po piętach New Pokemon Snap, który w pierwszym kwartale sprzedał się w 2 milionach sztuk i to bez uwzględnienia sprzedaży w Japonii, ponieważ tam grę sprzedaje The Pokemon Company a nie Nintendo. Mario Kart zgarnął z kolei 1,7 miliona egzemplarzy. Roczna sprzedaż Animal Crossing: New Horizons to „zaledwie” 1,3 miliona.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię