Strona głównaEsportŚwiatowe finały Overwatch Contenders odbędą się w Polsce

Światowe finały Overwatch Contenders odbędą się w Polsce

Do Polski zawita kolejny esportowy turniej. W dniach od 12 do 13 maja rozegrane zostaną finały Overwach Contenders Season 2.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest turniej Overwatch Contenders – to seria turniejów, wspieranych bezpośrednio przez Blizzarda, będąca zapleczem dla Overwatch League. Zeszłoroczne finały rozgrywane były w Blizzard Arenie w Los Angeles. W tym roku rozegrane zostaną w futurystycznych zabudowaniach Alvernia Planet pod Krakowem, przy autostradzie A4. Na pewno wielu z Was, szczególnie osoby mieszkające w południowej Polsce, zastanawiało się co kryje się w charakterystycznych kopułach połączonych korytarzamia. Otóż do niedawna mieściły się tam studia nagraniowe oraz filmowe, a odkąd zmienił się właściciel kompleksu, rozważane są różne inne warianty jego wykorzystania – także z użyciem technologii VR oraz Augumented Reality.

Wróćmy jednak do samego turnieju. Bilety, w cenach od 30 do 60 złotych (w zależności czy chcemy bilet na jeden dzień, dwa dni czy dwa dni + transport z Katowic) nabyć można na stronie Ticketmaster.pl.

W turnieju zmierzą się cztery czołowe drużyny z Europy z czterema najlepszymi teamami ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Oprócz tego rozegrany zostanie showmatch Europa kontra Ameryka w systemie BO5. Oczywiście całe wydarzenie będzie transmitowane na Twitchu, zabraknie jednak wersji polskiej. Kto z Was planuje śledzić finały na żywo?

Źródło: Overwatchleague.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię