Strona głównaWiadomościSwitch sprzedaje się lepiej niż zakładano. Nintendo zwiększa produkcję do 16 mln

Switch sprzedaje się lepiej niż zakładano. Nintendo zwiększa produkcję do 16 mln

Włodarze Nintendo złapali się za głowę na wieść o aktualnych wynikach sprzedaży. Decyzja o zwiększeniu nakładu produkcji Switcha jest w pełni uzasadniona.

Minęły raptem 2 tygodnie od premiery Switcha, a ten rozchodzi się szybciej niż przewidywali to analitycy Nintendo. Od początku marca sprzedało się 1,5 mln sztuk „Przełącznika” i mówi się o przekroczeniu 2,5 mln do końca miesiąca. Wobec tak wysokich wyników sprzedaży Nintendo zamierza podwoić swoją produkcję z pierwotnych 8 mln do 16 mln na rok 2017.

Relatywnie wysoka cena $300, a nawet niewielka liczba dostępnych gier na Switcha, nie ostudziła zapału graczy. Co więcej, w niektórych amerykańskich sieciówkach zabrakło urządzeń dla klientów i trzeba było czekać na dostawę od japońskiego producenta. Duży wpływ na dobrą sprzedaż konsoli miała premiera gry The Legend of Zelda: Breathe of the Wild. Profesjonalni recenzenci jak i klienci wystawili jej bardzo wysokie oceny, toteż konsola i gra wzajemnie podtrzymywali temperamentną sprzedaż.

Porównując ilość transakcji względem innych mobilnych konsol, na rynku japońskim Wii U pokonała Switcha zaledwie o 20-30 tys sztuk. W obydwu przypadkach z tygodnia na tydzień ilość klientów drastycznie zmniejszała się. W ciągu pierwszego tygodnia od premiery Switch trafił do około 330 tys. Japończyków, a Wii U do 308 tys. 7 dni później było już to tylko 62 tys i 127 tys. na korzyść Wii U. Mimo to Switch z pewnością sprzeda się lepiej niż Wii U, która aby rozejść się w 11,5 mln egzemplarzy potrzebowała 5 lat.

Źródło: nintendo.com.au, the wall street journall

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię