Strona głównaWiadomościPS3 niebawem zazna życia na emeryturze. Sony zakręci produkcyjny kurek na przełomie...

PS3 niebawem zazna życia na emeryturze. Sony zakręci produkcyjny kurek na przełomie marca i kwietnia

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas. Tyleśmy ze sobą przeżywali, a dziś już wspomnienia łącza nas”. Tak o to będziemy śpiewać o konsoli, która już za kilka miesięcy przejdzie do historii.

Wiedzieliśmy, że PS3 swoje złote lata ma już za sobą i termin jej produkcyjnej śmierci jest coraz bliżej. Niegdyś maszyna prześcigająca co mocniejsze pecety, teraz dogorywa dzielnie znosząc technologiczne kompleksy. Na tle wydajności w stosunku do PS4 czy Xbox-a One to już niejako groteska będąca przestarzałą platformą do gier.

Sony po ponad 10 latach od czasu premiery PS3, zapowiedziało kilka dni temu powolną eutanazję dla tworu, który z pośród wszystkich konsol sprzedał się najlepiej, bo aż w 85 milionach egzemplarzy. W Japonii do końca kwietnia bieżącego roku zostanie wstrzymana wysyłka do sklepów modeli PS3 fat, slim i super slim. Zamknięcie karty produkcyjnej będzie równoznaczne z zaprzestaniem aktualizowania softu i gier wydanych na PlayStation 3.

Sony mogło dokonać tego dużo wcześniej, jednak problemem była  kiepska optymalizacja starszych gier uruchamianych na PS4. Wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku po wprowadzeniu modelu w wersji Pro oraz trybu Boost Mode. Aktualizacja poprawiła wydajność pracy tytułów wydanych na PS3, przez co myśl o porzuceniu archaicznej konsoli stała się bliższa realizacji. Od tej pory będziemy liczyć dni panowania PS4, aż do momentu, gdy na horyzoncie pojawi się informacja o kolejnym urządzeniu detronizującym obecną generację konsol.

*fragment tesktu piosenki: „Już pożegnania nadszedł czas”

Źródło: gematsu.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię