Strona głównaGryAktualnościSystem Shock 3 – prawa do witryny przejął Tencent

System Shock 3 – prawa do witryny przejął Tencent

Tencent przejął prawa do domen System Shock 3 oraz 4. To może oznaczać, że OtherSide znalazło nowego wydawcę, po tym jak Starbreeze wpadło w kłopoty finansowe. Może w końcu doczekamy się premiery gry.

Według informacji przekazanych przez serwis VGC – Tencent wykupił prawo do domen System Shock 3 oraz system Shock 4. Wygląda, wiec na to, że spełniły się słowa dyrektora studia Warrena Spectora, który w maju zeszłego roku powiedział, że kilku wydawców jest zainteresowanych ich finansowaniem. Pokreślił wtedy, że OtherSide ma wystarczająco dużo pieniędzy, żeby utrzymać się do momentu podpisania porozumienia, z którymś z nich.

Oczywiście w tym czasie nastąpiło wiele zmian. Na początku tego roku użytkownik forum RPGCodex, podający się za byłego pracownika studia, powiedział, że zespół pracujący nad System Shock 3 został zwolniony.

Zobacz: GTA V – mod graficzny zamienia 7-letnią grę w dzieło sztuki

Z kolei w zeszłym miesiącu, wiceprezes ds. Marketingu i rozwoju biznesu – Walter Somol przedstawił krótkie sprawozdanie potwierdzające, że OtherSide nadal żyje i rozwija się. Ponadto informował, że wkrótce zostanie przedstawiona nowa koncepcja. Co ciekawe, Somol odszedł z OtherSide.

W firmie pozostała zaledwie garstka programistów. Jak zauważył VGC, żadna z oficjalnych stron studia nie została w tym roku zaktualizowana. Jeśli Tencent kupił OtherSide lub prawa do System Shock, do którego licencja została kupiona od Nightdive Studos, to wkrótce powinniśmy przekonać się co stanie się zarówno z deweloperem jak i samą grą.

Zobacz: Valhalla – świeże informacje o rozwoju postaci, statku i najemnikach w nowym Assassin’s Creed

Tencent jest jedną z największych film technologicznych na świecie. Niedawno zainwestował w setki firm, w tym kilku zachodnich deweloperów takich jak Epic Games, Activision Blizzard oraz Ubisoft.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-bezprzewodowe-jbl-t-120-tws-bialy

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię