Strona głównaWiadomościSzef EA zarobi mniej o 20 milionów, nadal jednak nie powinien narzekać

Szef EA zarobi mniej o 20 milionów, nadal jednak nie powinien narzekać

Andrew Wilson szef Electronic Arts dostał „podniżkę” wynagrodzenia przez co jego pensja będzie niższa o 20 milionów dolarów. Jednak nie musicie się o niego martwić, nadal jego pensja jest bajecznie wysoka, jak dla przeciętnego zjadacza DLC.

Informacje na temat zarobków Wilsona zostały przekazane w zgłoszeniu do SEC. W porównaniu z poprzednim raportem szef EA zarobił mniej o 20 milionów dolarów. Jednak nadal zarobił więcej, niż większość z nas zarobi przez całe swoje życie.

Zobacz: Diablo Immortal – gracz wydał 30 tysięcy i wcale nie gra mu się lepiej

Według dokumentu przesłanego do SEC Wilson w zeszłym roku fiskalnym zarobił 19,9 miliona dolarów. We wcześniejszym kwota ta wynosiła 39,2 miliony. Obniżka pensji została wymuszona przez akcjonariuszy, podczas głosowania w czerwcu 2021 roku. Zakwestionowali wtedy pensje dla kadry kierowniczej EA. Wilson zapowiedział wtedy, że w kolejnych latach zrezygnuje z niektórych bonusów. Większość pensji otrzymał w akcjach EA.

EA miało osiągnąć dobre wyniki finansowe, co zaowocowało podwyżką w wysokości 3,2% od podstawowego wynagrodzenia Wilsona. W ten sposób zarabia on 1,3 miliona dolarów miesięcznie. A jak ma się to do średniego wynagrodzenia w firmie? Według EA w ubiegłym roku fiskalnym wynosiło ono 115 569 dolarów i było o 8 tys. dolarów niższe niż rok wcześniej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię