Strona głównaGryAktualnościSzef Epic Games cieszy się ze strat jakie generuje Epic Games Store

Szef Epic Games cieszy się ze strat jakie generuje Epic Games Store

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic jest bardzo podekscytowany tym, że Epic Games Store stracił kilkaset milionów dolarów. Czy ten entuzjazm jest słuszny?

Epic stracił co najmniej 330 milionów dolarów w wyniku rozdawania gier za darmo i wykupywania gier na wyłączność. Jednak na Twitterze dyrektor generalny Epic – Tim Sweeney uważa to za inwestycję i wydaje się zadowolony z tej straty.

Firma wydała 444 miliony dolarów na zakup ekskluzywnych i bezpłatnych gier do sklepu. Pieniądze te poszły na zabezpieczenie gwarancji dla wydawców i deweloperów. Te kwoty są wypłacane niezależnie od tego czy gra się sprzedaje czy nie. Nic więc dziwnego, że tak wiele firm podpisało umowy z Epic. Gwarantowana odrobina gotówki to zawsze lepiej niż strata. Na wykupienie wyłączności firma wydała 10,5 miliona.

Zobacz: Turbo Overkill – brutalny i dynamiczny FPS, na który zasługujemy

Do końca zeszłego roku gracze w EGS wydali 700 milionów dolarów. Ale gry innych deweloperów stanowią zaledwie 265 milionów z tej kwoty. Nie pokryło to zaliczek jakie przekazał sklep do deweloperów. Jeżeli doliczymy do tego transakcje z 2019 roku to Apple szacuje je na 330 milionów.

Według Apple rozdawanie gier będzie kosztowało Epic 600 milionów dolarów do końca tego roku. Sklep nie będzie przynosił zysków aż do 2027 roku.  Z kolei Sweeney informuje, że jest to część planu. Jest to BARDZO DUŻA inwestycja, która zacznie przynosić zyski dopiero w 2023 roku. I jak podkreśla:

Okazało się, że to fantastyczny sukces w dotarciu do graczy ze świetnymi grami i fantastyczną inwestycją w rozwój biznesu!

Z pewnością sytuacji nie ułatwia proces jaki trwa pomiędzy Apple i Epic z powodu Fortnite i ominięciem mikropłatności w sklepie Apple na rzecz bezpośredniego kupowania V-dolców w grze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię