Strona głównaWiadomościSzef Twittera przewiduje Bitcoina jako jedyną walutę na świecie

Szef Twittera przewiduje Bitcoina jako jedyną walutę na świecie

Czytając kolejne informacje ze świata kryptowalut można odnieść wrażenie, że najbardziej znienawidzoną przez graczy grupą nie są piraci, cheaterzy czy nawet twórcy zabugowanych gier, kórzy usiłują na każdym kroku wydoić pieniądze (chociaż EA było bliskie osiągnięcia tego pułapu).

Najbardziej na świecie gracze chyba nienawidzą górników. Oczywiście nie chodzi tu o wykonawców dumnego zawodu górnika, dzięki którym nie mamy teraz w mieszkaniach 0 stopni, a o ludzi, którzy zaprzęgają do pracy karty graficzne w nadziei na szybkie wzbogacenie się. To między innymi dzięki nim karty graficzne kosztują aktualnie około 2x tyle co jeszcze 2 lata temu i nawet producenci kart mają problemy z dostarczeniem ich odpowiedniej ilości na rynek.

Nienawiści graczy nie podziela CEO Twittera, Jack Dorsey. Jego zdaniem w ciągu 10 najbliższych lat Bitcoin wyprze wszystkie, znane nam obecnie waluty, włącznie z dolarem. Stanie się tym samym jedynym obowiązującym środkiem płatniczym na świecie – powiedział Dorsey w wywiadzie dla magazynu The Times.

Śmiałe stwierdzenie, powiecie? No cóż, myślę, że pewien wpływ na jego słowa może mieć fakt, że sam jest zaangażowany w kwestię kryptowalut. Jedna z jego aplikacji – Square – obsługuje płatności bitcoinem, a poza tym jest udziałowcem w zespole pracującym nad rozwojem Lightning Network – sieci, która ma w niedługim czasie wesprzeć kopanie tej waluty. Co sądzicie o przewidywaniach Jacka na temat przyszłości bitcoina i ogólnie kryptowalut?

Źródło: Neowin.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię